Nutisportlased panid 2022/23 hooajale väärika punkti

Esmaspäeval, 17. aprillil toimusid Tallinna Reaalkoolis Nutispordi 2022/23 hooaja Eesti Meistrivõistlused ja koolide vahelised Eesti Karikavõistlused.

Võistlusalad loositi finaalvõistluse eel kohapeal kõigi hooaja jooksul eelvoorudes olnud alade hulgast. Mõnele vanusegrupile naeratas õnn rohkem, mõnele vähem. Konkurents oli väga tihe ja tase kõrge.

Koos karikavõistlustel üles astuva 5-liikmelise koolivõistkonnaga said pääsu Eesti Meistrivõistlustele ka piirkonnafinaalide parimad, nii et kokku oli eesti tippudega jõudu katsumas 7 Viimsi Kooli õpilast.

Kuldmedali ja Eesti Meistri tiitliga tuli koju Andreas Vilk (5.b kl).

Pronksmedali ja III koha saavutas Rando Tammus (3.e kl).

IV koht Robert Samoilov (6.b kl)

VII koht Oskar Põllu (8.b kl)

X koht Rihard Kotter (3.e kl)

XIV koht Hardi Kuresoo (4.b kl)

XVI koht Gustav Ruse (4.b kl)

Suurte koolide arvestuses saavutas Viimsi Kool võistkondlikult sel hooajal 6.koha.

Kolmapäeval, 12. aprillil toimus Vabariiklik Nutispordi Rahvaspordipäev, kuhu said pääsme need, kes tippspordist veidi kergemal tasemel hooaja jooksul silma olid paistnud, kõigis eeletappides osalenud ning tippspordi tasemel piirkondlikesse ja vabariiklikku finaali ei pääsenud.

Viimsi Koolist astusid võistlustulle 8 õpilast.

Neist parima tulemuse, pronksmedali ja III koha saavutas Grethel Iro (3.e kl).

VI koht Richard Stelmach (4.b kl)

X koht Martten Prosovits (3.e kl)

XI koht Sten Markus Sirel (8.b kl)

Võistlusel osalesid veel Brita Treimann (6.e kl), Elenora Naat (6.e kl) ja Romet Jundas (4.b kl) ja Roger Pajur (8.b kl).

Õpilasi juhendasid teel tippu Maarika Koks, Annika Estna ja Maarika Lepik.

Palju õnne tublidele finalistidele!