Logo
  Avaleht  Üldinfo  Koolipere  Koolikorraldus  Õppetöö  Projektid  Vastuvõtt  Teadmiskeskus  Tugisüsteem  Huvitegevus  Spordikeskus
  Avaleht
Andmekaitse tingimused
Koolivormi tellimine
PAKUME TÖÖD
Päevakava
Eelkool ja mängukool 2019/2020
Õppekava
Õpetajate konsultatsiooniajad
Õpilaspilet
Videod

  Otsing
Täppisotsing  

3 Viimsi kooli olid külas kolleegidel Šiauliais, Leedus

1. – 4. veebruarini külastasid viis Viimsi Keskkooli õpetajat, üks Haabneeme kooli ja üks Randvere kooli õpetaja Šiauliai kesklinna algkooli, kus toimus projekti „Be active. Stay healthy!“ viimane ametlik kohtumine. Leedukate külalislahkus, soojus ja sõbralikkus haarasid meid alates esimesest hetkest - hotellituppa olid tervituseks tehtud kaunid eestikeelsed nimesildid. Kogu koolipere oli meid, külalisi, Soomest ja Eestis kaua oodanud, sest esmaspäeva hommikul võeti meid kooliõues vastu tantsuga, mida tantsis kogu koolipere. Koolimaja seinal lehvisid Eesti ja Soome lipud, iga klass oli nende kahe riigiga põhjalikult tutvunud, millest andsid märku seintele kinnitatud postrid ja pildid.

Ühise projekti teemaks on aktiivne ja tervislik eluviis ning üheks väljundiks on vahetundide mitmekülgne sisustamine, siis jagasime omavahel teavet seniste saavutuste kohta. Näiteks Leedu kool oli Soome kooli eeskujul pikendanud üht vahetundi, et õpilased saaksid pikemalt õues olla ning seda ka talvel, mis nagu Eestiski, ei ole Leedus väga tavapärane. Olgugi, et koolil on vähe vahendeid, on õpetajad leidlikult ära kasutanud vähest ja kitsast koridoripinda, et tekitada mängualasid ning klassiruumid on jagatud teemanurkadeks (näiteks kirjandus, bioloogia, esitluste ala koos esitlustooliga).

Leedu kool meid hommikuse tantsuga tervitamas. 

Kohtumise programmi koostades olid leedukad mõelnud ka õpetajate aktiivsele eluviisile, mistõttu ühel päeval viidi läbi orienteerumismäng Šiauliai linna vaatamisväärsustega tutvumiseks ning teisel päeval küpsetasime rustikaalses, ehtsa viljaveskiga talutares ise tervislikku Leedu leiba. Soe ja värske leib maitses imehea!
Viimasel päeval kohtusime Vilniuses üle Leedumaa tervislikku eluviisi edendava programmi Sveikatiada eestvedajatega. Sealt noppisime kaasa idee teha õpilastega innustavad liikumisklipid ning koguda projekti jooksul loodud ning avastatud materjalid trükis ja pildis ühisesse ideepanka, mida saame lahkelt jagada teiste õpetajate ja koolidega. Ühiselt koostasime tegevuskava projekti lõpetamiseni. Viimsi, Haabneeme ja Randvere kool keskenduvad vabaaja sisustamise vahenditele ja tegevustele, mis toetavad suunda, et õpilased viibiksid vahetundides rohkem õues. Kevadel, mais toimub koolides liikumiskuu, mis keskendub õpilaste tervislikule toitumisele ning liikumisele. Aktiivsed vahetunnid mängujuhtide eestvedamisel ning tantsuvahetund on kujunenud juba traditsioonilisteks.

Iganädalane kogu kooli 10-minutine kogunemine

Projekt lõpeb küll augustis 2015, kuid kindlasti jätkuvad koostöös alguse saanud tegevused ka järgmistel õppeaastatel, sest nagu ütleb rahvasuu „Terves kehas on terve vaim“.