Meeled toidu tajumisel

Kolmapäeval, 17. aprillil toimus Viimsi Koolis Viimsi Kooli ShoolFood4Change meeskonna eestvedamisel üle vallaline teemapäev „Meeled toidu tajumisel“, kus osalesid kõikide Viimsi valla koolide 4. klasside 3 liikmelised meeskonnad, kokku osales 13 võistkonda.

Teemapäeva juhtisid Tallina Ülikooli Teadusköögi õppejõud Jaana Taar ja Kristi Paas.

Õpilased said teada millised tegurid mõjutavad inimese psühholoogilist ja meelelist kogemust toiduga, sealhulgas näiteks tekstuuri ja välimuse tunnetamist.

Vahvate katsetuste käigus said õpilased nägemise, kuulmise, katsumise, maitsmise ja lõhna põhjal arvata erinevaid toiduaineid.

Teadmiste kinnistamiseks mängiti Quizlet mälumängu, mille võitja oli Viimsi Kooli 4.d klassi võistkond: Hanna, Emilia ja Georg Aaron, 2. koht kuulus Püünsi Kooli 4.b klassile: Sienna, Juhan, Erik ja 3. koht Viimsi Kooli 4.e klassile: Isabel, Liisa ja Oskar.

Teemapäeval osalenud meeskondadest said n-ö eksperdid, kes siis saavad oma koolis ja klassis läbi viia samalaadse teemapäeva.

Teemapäeva ideeautor olid Kersti Ojassalu ning projekti aitasid ellu viia Marika Seppor ja Kairy Nahkur.

Viimsi Kooli ShoolFood4Change meeskond