Logo
  Avaleht  Üldinfo  Koolipere  Koolikorraldus  Õppetöö  Projektid  Vastuvõtt  Teadmiskeskus  Tugisüsteem  Huvitegevus  Spordikeskus
  Projektid
Tervisekuu Viimsi Koolis
Eesti keele aasta 2019
Roheline Kool
Erasmus+ 2018/2019 "Koostöine õppimine"
KIK projektid
Õppijaks kujunedes (Erasmus+ õpiränne 2017/2018)
ICT in USE (Erasmus+)
Multiple Faces of Young Europe Unite in Diversity
What's up?!
Õppiv õpetaja - õppiv kool (Erasmus+ õpiränne)
Õppija arengut toetav õpetaja (Innove projekt)
Rahvusvahelised projektid 2015/2016
Rahvusvahelised projektid 2013-2015
Erasmus+ õpirände projekt 2014/2015
Be active. Stay healthy!
TreasureBooks
ESTIC - Sustainable School Policy
Creative Classroom
Üldõpetust toetav koostööprojekt

  Otsing
Täppisotsing  

TreasureBooks lõpuüritus "Karneval ja kartulisalat"

19. mail toimus III kooliastme projekti TreasureBooks lõpuüritus kõikidele projektis osalenud õpilastele ja õpetajatele. Kuna tegemist oli lugemise ja kirjutamisega seotud projektiga, siis oli ürituse teema valitud Andrus Kivirähki raamatu „Karneval ja kartulisalat“ järgi. Õpilased ja õpetajad riietusid kirjandustegelasteks ning ürituselt ei puudunud kartulisalat ja tort. Oma mõtteid kirjutamisest jagas ning oma luulet luges ette Jürgen Rooste. Üheskoos tuletati meelde kahe aasta jooksul tehtu ning vaadati Soomes üles filmitud ühisnäidendit „Time travellers from the year 2255“.


Loe veel

Ajarändurid aastast 2255 – Viimsi kooli õpilased astusid üles ühisnäidendis Soomes

Märtsi alguses veetsid 12 Viimsi Keskkooli 8. klassi noort ja kolm õpetajat Helsingi eeslinnas Latokartanoni koolis viis väga tegusat päeva. Kohtumisele eelnevalt oli iga riik kirjutanud ühisnäidendile „Time travellers from 2255“ („Ajarändurid aastast 2255“) oma vaatuse ning Soomes toodi kogu näidend koos lavale. 


Loe veel

Algas projekti "TreasureBooks" kohtumine Soomes

4.- 8. märtsini toimub Helsingis projekti "TreasureBooks" viimane kohtumine, kus osalevad kaksteist 8. klassi õpilast ja nendega on kaasas õpetajad Liisi Leppik, Kaitel Poobus ja Maarja Urb. Eelnevalt on iga riik kirjutanud ühisnäidendile oma vaatuse ning Soomes lavastatakse see ühisnäidendiks. Lisaks külastatakse Heureka teaduskeskust. 

TreasureBooks ühisnäidendi Eesti jutt valitud

Jaanuari alguses alustasid Viimsi kooli 8. klassid projekti "TreasureBooks" raames ühisnäidendile teise vaatuse kirjutamist. Näidendi teema on "Time travellers from 2255". Näidendit alustasid Soome õpilased ja jätkavad Saksamaa õpilased. Näidendile paneb punkti Taani. Igast grupist valiti välja oma lemmikjutt ning 10 valitud jutu hulgast tegid lõpliku otsuse projektis osalevad õpilased. Nende lemmikuks sai 8f tüdrukute Linda ja Helery jutt.


Loe veel

8. klassid alustasid projekti "TreasureBooks" ühisnäidendi kirjutamist

Rahvusvahelise projekti "TreasureBooks" viimane ülesanne on ühisnäidendi kirjutamine nelja partnerkooli ühistööna. Näidendi 1. vaatusega alustasid Soome Latokartano kooli õpilased, kes andisid jaanuari alguses teatepulga üle Viimsi õpilastele, kes jätkavad näidendi 2. vaatuse kirjutamisega. Edasi läheb ühisnäidend Saksamaa kooli ja sealt edasi Taani. 4.- 8. märtsini toimub Soomes viimane projektikohtumine, kus ühisnäidend lavastatakse ning toimub esietendus, mida filmitakse. 

Viimsi Kooli õpilased ja õpetajad Frankfurdi raamatumessil

Kaksteist Viimsi Kooli 8.- 9. klassi õpilast ja 5 õpetajat külastasid 10. oktoobril rahvusvahelise projekti „Treasure Books“ raames maailma suurimat Frankfurdi raamatumessi, mis toimus sel aastal 66. korda.


Loe veel

Algas projekti "TreasureBooks" kohtumine Saksamaal

8.-12. oktoobrini viibivad 12 8.-9. klassi õpilast ja 5 õpetajat Saksamaal rahvusvahelise projekti "TreasureBooks" järjekordsel kohtumisel. Kohtumise jooksul külastatakse tunde Saksamaa partnerkoolis ning külastatakse Frankfurdi raamatumessi. 

"TreasureBooks" kohtumisel olid Eesti moderniseeritud jutud ühed lemmikumad

Taani Aabybro Efterskoles toimunud teisel projektikohtumisel osales kokku ligikaudu 60 õpilast Eestist, Soomest, Taanist ja Saksamaalt. Kohtumise fookuses olid moderniseeritud muinasjutud ning iga riik pani 4-5 parimat tööd teistele vaatamiseks/kuulamiseks. Eesti võttis kaasa 5 väga erilaadi tööd, millest 4 said näitusekülastajate lemmikuteks erinevates kategooriates. 


Loe veel

2.-6. aprillini toimub "TreasureBooks" projektikohtumine Taanis

Alates tänasest pühapäevani viibivad 12 Viimsi Kooli 8. klassi õpilast ja 4 õpetajat Taanis, Aabybro koolis. Rahvusvahelise kohtumise fookuses on moderniseeritud muinasjutud. Selle käigus esitletakse koolide väljavalitud töid ühisel näitusel. Viimsi kool võtab kaasa 5 teost, mis sai välja valitud moderniseeritud jutustuste omaloomingukonkursi raames. 

Projekti "TreasureBooks" Eesti kohtumine

29. jaanuarist 2. veebruarini toimus Viimsi koolis rahvusvahelise projekti "TreasureBooks" esimene kohtumine. Kohtumise eesmärgiks oli top 10 raamatute jagamine ja nende põhjal e-raamatute koostamine ning erinevate Euroopa riikide õpilaste ja õpetajate omavaheline kogemuste jagamine. Soome, Saksa ja Taani õpilased olid majutatud Viimsi õpilaste peredesse. 


Loe veel

Algas projekti "TreasureBooks" kohtumine

29. jaanuarist - 2. veebruarini toimub Viimsi Koolis projekti "TreasureBooks" rahvusvaheline kohtumine. Osalevad õpilased ja õpetajad Eestist, Soomest, Saksamaalt ja Taanist. 


Loe veel

Projekti "TreasureBooks" rahvusvahelise logokonkursi võitja on Eesti

Logokonkursi lõppvoorus konkureerisid 13 tööd (iga riigi parimad) ning iga riigi õpilased said hääletada oma lemmikute poolt. Võitjaks osutus Eesti töö, mille autorid on Christin Liis Krass, Maria Mängel ja Elis Lemberg 8b klassist. Neid juhendas õpetaja Kaja Koost. 

Projekti "TreasureBooks" koolisisese logokonkursi parimad teada

Oktoobris toimus rahvusvahelise projekti "TreasureBooks" logokonkurss projekti logo leidmiseks. Logokonkursist võtsid osa 7. ja 8. klasside õpilased, kes ka kõigi konkursile esitatud tööde hulgast valisid oma lemmikud. 


Loe veel

TreasureBooks

Projekti eesmärk on tõsta lugemise ja kirjutamise populaarsust põhikooli õpilaste hulgas, kasutades erinevaid (IKT) vahendeid.

Sihtrühm: III kooliaste
Koostööpartnerid: Goetheschule Neu-Isenburg (Saksamaa), Latokartanon peruskoulu (Soome), Aabybro Efterskole (Taani)
Aeg: august 2013- juuli 2015
Projekti meeskond: Maarja Urb, Karmen Paul, Ülle Pinnonen, Riita Järve, Madis Raspel, Mirjam Mätlik, Aime Miil, Maire Parts, Liis Prikk, Vilve Roosioks, Jana Saksing, Kaitel Poobus ja Külli Täht.

Projekti kodulehekülg: treasurebooks2013.wordpress.com
 
Projekti käigus toimuvad järgmised tegevused:

  • logokonkurss*
  • õpilaste top 10 raamatute uuring * ja tulemuste põhjal e-raamatu koostamine
  • traditsioonilise jutustuse moderniseerimine* ja sellest kataloogi kokkupanek
  • Frankfurdi raamatumessi külastus ning selle tulemuste levitamine
  • ühisjutustuse kirjutamine* ja selle näidendiks lavastamine

* märgitud tegevused on suunatud kõikidele õpilastele. Ülejäänud on seotud õppereisidega ning õppereisidel osalevate õpilastega.

Õppereisid
Projekti raames toimub kokku 4 õppereisi

  • 29. jaanuar - 2.veebruar 2014 õppereisi vastuvõtt Eestis
  • 2.- 6. aprill 2014 õppereis Taani
  • 8.- 12. okt.2014 õppereis Saksamaale
  • 4.- 8. märts 2015 - õppereis Soome

Õppereisidele saavad minna 12 õpilast, kes valitakse välja majutajate ning projekti tegevustega seotud parimate tööde autorite seast.

Õppreisidega seotud sõidukulud kaetakse projekti rahadest, vastuvõttev pool hoolitseb majutuse ja toitlustuse eest.
Õpilasel endal on vaja kaasa võtta taskuraha ja kingitus teda majutavale perele.

Projekt on saanud toetust Elukestva õppe programmist