Viimsi Kooli õpilased nutispordi eelvõistlustel

|Nutisport

ÕPILASED OLID NUTISPORDI EELVÕISTLUSTEL EDUKAD

2022/23 õppeaasta vältel toimunud nutispordi eelvõistluste neli vooru on lõppenud ning parimaid peastarvutajad ja matemaatikaülesannete lahendajad on saanud kutse osaleda Põhja-Eesti piirkondlikus finaalis. Viimsi Kooli matemaatikahuvilistel on eelvõistlustel läinud väga hästi. Finaalipääsu on välja teeninud suur hulk võistlejaid.

3.e klassist astuvad Põhja-Eesti finaalis seitsme parima hulgas üles tippspordis Rihard Kotter (eelvõistluste Põhja-Eesti piirkonna teine), Rando Tammus (eelvõistluste Põhja-Eesti piirkonna kolmas) ja Kristjan Uibo (eelvõistluste Põhja-Eesti piirkonna kuues). Kogu Eestist osales 3. klassidest tippspordis 710 õpilast ning Põhja-Eesti piirkonnas 139 õpilast. Madalamas astmes rahvaspordis osales kogu Eestis 1651 ja Põhja-Eesti piirkonnas 290 õpilast. Tippsporti saad edasi liikuda rahvaspordis teatud lävendi ületamisel.

4.b klassist pääsesid Põhja-Eesti finaalis seitsme hulka tippspordis Hardi Kuresoo (eelvõistluste Põhja-Eesti piirkonna neljas) ja Gustav Ruse (eelvõistluste Põhja-Eesti piirkonna viies). Kogu Eestist osales 4. klassidest tippspordis 851 ning Põhja-Eesti piirkonnas 127 õpilast. Madalamas astmes rahvaspordis osales kogu Eestis 1514 ja Põhja-Eestis 213 õpilast.

5.b klassist võistleb Põhja-Eesti finaalis seitsme hulgas Andreas Vilk (piirkonna rahvaspordi parim) 5. klassidest osales kogu Eestis tippspordis 933 ja Põhja-Eesti piirkonnas 81 võistlejat. Madalamas astmes rahvaspordis osales kogu Eestis 1505 õpilast ja Põhja-Eesti piirkonnas 182 õpilast.

6.b klassist said Põhja-Eesti finaali koha tippspordis Robert Samoilov (eelvõistluste Põhja-Eesti piirkonnas teine), Karl Hugo Priilaht (eelvõistluste Põhja-Eesti piirkonna kuues) ja Liisi Asi (eelvõistluste Põhja-Eesti oiirkonna seitsmes). 6. klassidest osales kogu Eestis tippspordis 841 ja Põhja-Eesti piirkonnas 105 õpilast. Madalamas astmes rahvaspordis osales kogu Eestis 1358 õpilast ja Põhja-Eesti piirkonnas 231 õpilast.

7.e klassist saavutas eelvõistluste põhjal tippspordis Põhja-Eestis paremuselt teise tulemuse ning pääsu Põhja-Eesti finaali Hendrik Voiter. 7. klassidest osales kogu Eestis tippspordis 737 õpilast ning Põhja-Eestis 52 õpilast. Madalamas astmes rahvaspordis osales kogu Eestis 1041 õpilast ja Põhja-Eesti piirkonnas 81 õpilast.

8.b klassist osalevad Põhja-Eesti finaalis tippspordis Aleksei Beljajev (piirkonna parim), Oskar Põllu (piirkonnas teine) ja Tristan Tobias Kõrkjas (piirkonnas neljas). 8. klassidest osales kogu Eestis tippspordis 695 õpilast ja Põhja-Eesti piirkonnas 63 õpilast. Madalamas astmes rahvaspordis osales kogu Eestis 1252 õpilast ja Põhja-Eestis 99 õpilast.

Suurte koolide arvestuses saavutas Viimsi Kool kogu Eesti suurte koolide arvestuses 31 kooli hulgas V koha. Tipus on konkurents väga tihe ning oluline on iga sekundi murdosa ja käeliigutus. Väga oluliseks teguriks on ka kõrgel tasemel arvutipark, internetiühendus ning üldine digivõimekus. Punktisummade pingerea alusel pääsevad piirkonnafinaalidest kokku seitse parimat vabariiklikku lõppfinaali.

Finaali pääsenud õpilasi juhendasid õpetajad Annika Estna, Maarika Koks ja Maarika Lepik.
Hoiame omadele finaalis pöialt!