Tähistame Euroopa keeltepäeva!

|Keeltepäev|Võistlus

Esmaspäeval, 27. septembril tähistame Viimsi Koolis Euroopa keeltepäeva võistlusmänguga „Mitut keelt osatakse meie koolis?“. Lisaks kõlavad koolimajas tuttavaks saanud koolikella asemel tervitused erinevates Euroopa keeltes.

Õpilased võivad võistlusmängust osa võtta kogu klassiga, moodustada võistkondi või osaleda individuaalselt. Ülesandeks on välja selgitada, kui mitmes keeles suudetakse koolimajas (õpilased, õpetajad, köögitädid) öelda lauset “Ma oskan eesti keelt.” („Ma oskan vene keelt.“ „Ma oskan hispaania keelt.“ jne) Enim keeli kokku kogunud klass või võistkond on võitja. Oluline on märkida iga lause taha ka koolipere liikme nimi, kes lauset antud keeles öelda või kirjutada oskas. (Täpsemad juhised õpetajatele ja lastele töölehel, mille saadame välja reedeks).

Tublimate võistlejate kogutud laused pannakse kooliperele uudistamiseks aula ustele välja. Võitjatele on ette nähtud Euroopa Nõukogu meened.

Kodus võib aga igaüks asuda põnevale virtuaalsele keeleretkele läbi Euroopa.

Üle Euroopa julgustatakse Euroopa Nõukogu 47 liikmesriigis elavat 800 miljonit elanikku keeli õppima. Keeleline mitmekesisus tagab suurema kultuuridevahelise mõistmise ja on kultuuripärandi rikkuse oluliseks osaks. Euroopa Nõukogu algatusel tähistatakse alates 2001. aastast 26. septembril Euroopa keeltepäeva. Loe Euroopa keeltepäevast lähemalt siit.