Rahvusvaheline kalade joonistusvõistlus

06.03.2022

|Konkurss|Roheline Kool

Rahvusvaheline kalade joonistusvõistlus 5-18 aastastele lastele ja noortele, tähtaeg 31. märts.

Joonistusvõistluse ja 21.mail tähistatava kalade rändepäevaga soovitakse tähelepanu juhtida kalaliikidele ja nende elupaikadele, eriti just kalade vaba liikumise soovile. Sel aastal on kujutatava kala liigi valik vaba! Kunstitööd tehes soovitame uurida erinevaid kalaliike, nende elupaiku ja muud veekogule iseloomulikku. Nii sobib see koolitööna hästi loodusõpetuse ja kunsti lõiminguks, samuti saab seda teha nii klassis kui koduõppel.

Vastavalt võistluse reeglitele:

• kunstitöö on horisontaal formaadis
  • kasutatav paber on suuruses 23 x 30 cm (sobib A4)
  • pildil ei tohi olla raami ega autori nime, pealkirja ega muud segavat teksti
  • tehnika osas sobivad kõik lahendused, välja arvatud digikunst ja fotod
  • ühe esitaja kohta on lubatud üks töö
  • kujutatavad kaladena sobivad kõikvõimalikud kalaliigid
  • skaneeritud või ülespildistatud tööd saab koos osaleja andmetega üles laadida
  • tähtaeg tööde esitamiseks on 31. märts 2022.

Võistlusele laekunud tööde hindamine toimub aprillis. Võitjad kuulutatakse välja mai alguses, auhinnad on veel saladuses!

Vaata inspiratsiooniks eelmise aasta võistluse võidutöid SIIN. Eesti kalade vahva kirju karja leiad SIIT.

Võistlusel osalemiseks saab abi küsida Keskkonnaameti keskkonnahariduse büroo spetsialist Elo Raspelilt (elo.raspel@keskkonnaamet.ee, tel 5341 9205).

Täpsem info: www.wildlifeforever.org