Nutisportlased tulid Tartust koju medalitega!

|Kool kiidab|Nutisport

Teisipäeval, 19. aprillil toimusid Tartu Tamme Gümnaasiumis 2022. aasta Eesti Meistrivõistlused Nuti-Mati matemaatikas. Väga pingelises finaalis võistlesid Eesti parimad ja kiireimad matemaatikahuvilised õpilased ning ka täiskasvanud. Lõppfinaali pääsesid seitsme piirkonnafinaali võitjad, lisaks need õpilased, kelle tulemus mahtus piirkonnafinaalis vabariiklikult viie parima hulka ning koolide arvestuses finaali jõudnud koolid sai vastavalt kooli suurusele välja panna veel 2-5 võistlejat, kes olid eelvõistlustel väga häid tulemusi saavutanud.

Viimsi Kooli esindus oli võistlustules 7 õpilasega, kellest Andreas Vilk 4.b klassist jäi 4. klasside arvestuses kaheteistkümne finalisti seas napilt, vaid 4 punktiga ilma kuldmedalist ning pidi leppima 39 891 punktilise tulemusega hõbemedali ja teise kohaga.

Hõbemedali ja tubli teise koha saavutas 2. klasside arvestuses 16 finalisti seas ka Rando Tammus 2.e klassist 37 023 punktiga.

Pronksmedali ja kolmanda koha saavutas 3. klasside arvestuses 20 finalisti seas kahe Tallinna Reaalkooli õpilase järel 39 246 punktiga Hardi Kuresoo 3.b klassist.

4. kohaga pidi leppima Rihard Kotter 2.e klassist 36 900 punktiga.

5. koha said 3. klasside arvestuses Gustav Ruse 3.b klassist 38 564 punktiga ning 6.klasside arvestuses Sander Estna 6.a klassist 39 296 punktiga.

Väga tihedas konkurentsis jäi 7. klasside arvestuses 7. kohale 40 911 punktiga Oskar Põllu 7.b klassist.

Lisaks individuaalvõitlustele toimusid ka Eesti Karikavõistlused koolide vahel.

Viimsi Kool saavutas suurte koolide arvestuses tihedas konkurentsis väga soliidsete finalistide seas, kelle hulka kuulusid lisaks esikoha saavutanud Gustav Adolfi Gümnaasiumile ka Tallinna Reaalkool, Tallinna 21.Kool, Tallinna Prantsuse Lütseum, Tallinna Inglise Kolledž, Tartu Mart Reiniku Kool, Tallinna kesklinna Põhikool ja Pärnu Vanalinna Põhikool, 355 punktiga väga tubli 2. koha.

Õpilasi juhendasid teel Eesti parimate sekka õpetajad Maarika Koks, Annika Estna ja Maarika Lepik.

Palju õnne tublidele matemaatikutele!