“Me peame tagama eesti rahvuse, kultuuri ja keele säilimise.”

|Konkurss|Võistlus

21. veebruaril 2024 toimus Viimsi Koolis Harjumaa internetipõhise kõnevõistluse lõppvoor teemal “Me peame tagama eesti rahvuse, kultuuri ja keele säilimise”.

Eelvoorus osales 18 kõnelejat neljast koolist: Ääsmäe, Laagri, Järveküla ja Viimsi koolist.

Eelvooru hindasid Viimsi Gümnaasiumi õpilased: Meribel Siilo, Kaia Helena Harjo, Sarlotte Lõvi, Emily Kaisa Corcoran.
Lõppvooru žüriis oli Viimsi Püha Jaakobi Kiriku õpetaja Mikk Leedjärv, Viimsi Kooli õpetaja Leelo Tiisvelt ja Viimsi Gümnaasiumi õpilane Otto Richard Habicht.

I koha saavutas Madli Aasmann (juhendaja Kristiina Simmer, Järveküla Kool);
II koha sai Kristofer Pikka (juhendaja Liis Remmel, Viimsi Kool);
III kohta jagasid Mirell Ojamäe (juhendaja Hele Kriisa, Laagri Kool) ja Elisabeth Sirel (Ääsmäe Kool).

Lõppvoorus esinesid veel Karmo-Eri Tromp (juhendaja Hele Kriisa, Laagri Kool), Anete Põlluaas (juhendaja Triinu Pappel, Viimsi Kool), Simona Saks ja Johanna Rändur (juhendaja Liis Remmel, Viimsi Kool), Kristiin Kangur (juhendaja Kristiina Simmer, Järveküla Kool) ja Oskar Kiur Kaldma (juhendaja Riita Järve, Viimsi Kool).

Kõnevõistluse korraldasid Riita Järve ja Liis Remmel.
Internetipõhise osa teostasid Rein Tiisvelt, Ken Tilk, Lauri Pihlak.