Koolisisese õpilasleiutajate konkursi tulemused

1. septembril 2022 kuulutasime välja koolisisese õpilasleiutajate konkursi. Konkursile ootasime töid, mis lahendaksid kellegi igapäevaelu probleeme või aitaksid elu paremaks muuta. Tööde esitamise tähtajaks, 7. oktoobriks laekus 26 nutikat leiutist. Mõned näited konkursile laekunud töödest:

– „Jäämasin“ (Lisanna Klein 3.c) – biolagunevast materjalist saadavat elektrit kasutav jäämasin;

– „Telefoni päikesevari“ (Marie Metsküla 3.c) – telefonile kinnitatav päikesevari muudab ekraanil toimuva paremini jälgitavaks;

– „Väravakaitsja 500“ (Harald Aamisepp 3.c) – aitab treenida jalgpallureid osavamaks;

– „Ujuvad autod“ (Andro Gelkov 3.f) – liiklusummikud Pirita teel on väga pikad ja ujuva auto kasutamine aitaks ummikuid vähendada;

– „Käpa spaa“ (Olivia Allika 3.c) – käpa spaa on loomaomanike unistus, mis aitab puhastada õuest tuppa tulnud lemmikloomade käpad;

– „Automaatne hambapasta dosaator“ (Rene Leeman, Bruno Järvik 9.c) – sageli on hambapastat keeruline tuubist kätte saada ja valida õiget kogust hambaharjale. Dosaator lahendab selle probleemi;

– „Värisev voodi“ (Oliver Nagel, Egert Silla 9.c) – hommikune ärkamine on alati vaevaline ja ehmatava äratuskella kuulmine mitte kõige meeldivam. Värisev voodi lahendab ärkamisega seotud probleemid.

Õpilaste ideed olid väga lennukad ja leiutised originaalsed. Sellel korral otsustasime välja anda järgmised peapreemiad vanusegruppide lõikes:

1. vanuserühm (1.-3. klass)

I preemia Olivia Allika 3.c „Käpa spaa“ – käpa spaa on loomaomanike unistus, mis aitab puhastada õuest tuppa tulnud lemmikloomade käpad.

2. vanuserühm (4.-6. klass)

I preemia Greta Madeleine Gnannt 6.a „Nutipinal“ – nutipinal, mis vastavalt sisseprogrammeeritud asjade nimekirjale nende puudumise korral saadab info lapse ja ta vanemate mobiilidele, et neid tekkinud olukorrast teavitada. Nii saab puuduolevad asjad õigeaegselt poest asemele osta ja pinali taas nendega täita.

3. vanuserühm (7.-9. klass)

I preemia Rene Leeman ja Bruno Järvik 9.c „Automaatne hambapasta dosaator – sageli on hambapastat keeruline tuubist kätte saada ja valida õiget kogust hambaharjale. Dosaator lahendab selle probleemi selliselt, et kogu hambapasta on võimalik tuubist kätte saada ja vastavalt vajadusele saab doseerida erinevaid koguseid.

Leiutajate klassi tiitel läheb sellel aastal 3.c klassile ja klassijuhatajale Karoliyna Pekkenenile.

Suur tänu kõikidele tublidele leiutajatele ja nende juhendajatele, kes osalesid koolisisesel õpilasleiutajate konkursil! Kui tekib kooliaasta jooksul mõni vahva idee, siis võid selle juba praegu järgmise aasta konkursiks kirja panna.