Kõnevõistlus

|Konkurss|Kool kiidab

Eilsel emakeelepäeval toimus Viimsi Koolis Harjumaa internetipõhise kõnevõistluse lõppvoor teemal

“Kas siis selle maa keel

laulu tuules ei või

taevani tõustes üles

igavikku omale otsida?”

(Kristjan Jaak Peterson)

Eelvoorus osales 26 kõnelejat kolmest koolist: Laagri, Järveküla ja Viimsi koolist. Eelvoorusid hindasid Viimsi Gümnaasiumi õpilased: Rebeka Järve, Kadri Allas, Kertu Aljas ja Tannar Tomingas.

Lõppvooru žüriis oli Viimsi Püha Jaakobi Kiriku õpetaja Mikk Leedjärv, Viimsi Riigigümnaasiumi õpetaja Kirsi Rannaste ja lapsevanem Piret Simmo.

I koha sai Monika Bronzini Järveküla koolist (juhendaja Kristiina Simmer);

II koha sai Silver Robin Marimäe Laagri Koolist (juhendaja Riin Buddell);

III kohta jagasid Viimsi Kooli õpilased Maribel Siilo (juhendaja Riita Järve) ja Miia Liisa Kukk (juhendaja Triinu Pappel).

Nele Lainevool saavutas eripreemia keele arengu esile toomise eest!

Lõppvoorus esinesid veel Elis Merimäe ja Nele Lainevool (juhendaja Liis Remmel); Karl Wilhelm Kikas (juhendaja Hele Kriisa); Egert Holger Silla (juhendaja Riita järve); Meriliis Leemet (juhendaja Evelin Sulaoja).

Kõnevõistluse korraldasid Riita Järve ja Liis Remmel. Internetipõhise osa teostasid Rein Tiisvelt, Lauri Randma.