1.-3. juuni toimus Viimsi Koolis koostöös Rohelise Kooli esindaja Kersti Ojassaluga ja hariduslikke rollimänge korraldava MTÜ-ga Valge Karp keskkonnateemaline õpihuvilaager. Osales üle kolmekümne õpilase 7. ja 8. klassidest.
Laagri eesmärk oli läbi mänguliste ja arutlevate tegevuste õppida rohkem keskkonnateemade kohta lõimides erinevaid reaalaineid ja sotsiaalseid küsimusi ning eetilisi dilemmasid.
Toimus kolmeosaline hariduslik rollimäng “Eesti 2121”, kus õpilased kehastusid tuleviku teadlasteks uurimislaboris, kes kliimamuutustest rikutud loodust taastada püüavad. Varasemalt on mängu läbi viidud Räpinas. Uurimisjaama eesmärk on taastada piirkonna ökoloogiline mitmekesisus. Mängus on neli töörühma – teadlased, energeetikud, meedikud ja sidepidamine, kes täidavad erinevaid jooksvaid ülesandeid, analüüsivad proove jms. Kolme päeva jooksul peavad nad lahendama erinevaid kriise nagu saastetorm, epideemia, kahjustunud päikesepatareid ja sidemast. Samuti on noored vastamisi eetiliste dilemmadega nagu kas kasutada oma ressursse kohalike aitamiseks, kas saata oma teadlasi teise uurimisjaama, kas otsida haavatud pilooti enne kui abipakke jpm.
Pärast mängu arutles noortega Madis Vasser teemal, kuidas mäng seostub meie praeguse maailmaga ning mida võiks teha edasi.
Õpilaagri teisel päeval vaatasid osalejad filmi “Enne veeuputust” ning toimus maailmakohviku meetodil arutelu, kus noored erinevate filmiga ja teemaga laiemalt seotud küsimuste üle arutlesid. Õpilased lisasid ka enda küsimusi nagu kuidas mõjutavad kliimamuutused mind Eestis, miks on kliimasoojenemine täna nii hull, kas koolides saaks õpilasi paremini suunata taaskasutama ja teadlikumalt tarbima.
Pärastlõunal mängisime õpimängu “NOA 2424”, kus tuleb otsustada, milliseid ressursse kaasa võtta kosmoselaevale.
Reedel liitusime 8. klasside rannikuvaatlusega, kus erinevates punktides tuli analüüsida ranniku olukorda.
Olid tihedad kolm päeva täis mängulist õppimist, kogemusi ja arutelusid!
Õpihuvilaagrit aitasid ettevalmistada ja läbi viia Rohelise Kooli esindaja ja õpetaja Kersti Ojassalu, Lea Kirotar (MTÜ Valge Karp), Ederi Ojasoo (Peipsi Koostöö Keskus), Marilin Eessalu ja Madis Vasser (Eesti Roheline liikumine) ja õpetaja Karin Keert. Lisaks olid “Eesti 2121” mängus abis tegelasi mängimas kohalikud rollimängude huvilised.