Võistluse „Ehita ahelreaktsioonil töötav Goldbergi masin“ võitja on teada!

|Konkurss

Viimsi Kooli teadmiskeskus Collegium Eruditionis kuulutas välja 1.-9. klassi õpilastele võistluse „Ehita ahelreaktsioonil töötav Goldbergi masin“. Tegemist on üldjuhul üleliia keerulise masinaga lihtsa ülesande sooritamiseks, kus masina tööpõhimõte seisneb üksteisele järgnevate tegevuste jadas.
Masina konstrueerimine vajab loovust ja inseneri mõtlemist. Võistluse žürii otsustas välja anda peapreemia 4.a klassi õpilasele Sander Estnale, kelle insenertehniline lahendus võimaldab kerge vaevaga panna mängima muusikakeskuse.
Sanderi masina tööpõhimõttega saab tutvuda siin: https://drive.google.com/open?id=1d-8yTiJ0GF3KJcB3cBfNogq6Layg6R2c

Palju õnne nutikale insenerile ja uute masinateni konstrueerimiseni järgmisel õppeaastal!
Konkursi „Ehita ahelreaktsioonil töötav Goldbergi masin“ korraldamist toetasid Haridus- ja Teadusministeerium, Euroopa Regionaalarengu Fond ja Viimsi vald.