Õpilased olid nutispordi eelvõistlustel edukad

21.03.2021

|Kool kiidab|Võistlus

Kogu 2020/2021 õppeaasta vältel toimunud nutispordi eelvõistluste neli vooru on lõppenud ning parimaid peastarvutajad ja matemaatikaülesannete lahendajad on saanud kutse osaleda Põhja-Eesti piirkondlikus finaalis, mis toimub veebipõhiselt 1. aprillil 2021. Võistluse korraldajaks on sel õppeaastal Viimsi valla Prangli Põhikool.

Viimsi Kooli matemaatikahuvilistel on eelvõistlustel läinud väga hästi. Finaalipääsu on välja teeninud oluliselt suurem hulk võistlejaid kui eelnevatel aastatel.

1. klassidest astuvad Põhja-Eesti finaalis seitsme parima hulgas üles tippspordis Rando Tammus (eelvõistluste Põhja-Eesti piirkonna parim, vabariigis üheksas), Kristjan Uibo, Keira Sillamaa ja Gert Einer, kõik 1.e klassist. Rando Tammus oli piirkonna parim ja vabariigi viies ka rahvaspordi kategoorias. Rahvaspordis astub üles lisaks eelnimetatule ka Kasper Vainio 1.b klassist. Kogu Eestist osales 1. klassidest tippspordis 662 ja rahvaspordis 836 õpilast.

2. klassidest pääsesid Põhja-Eesti finaali seitsme hulka Hardi Kuresoo (eelvõistluste Põhja-Eesti piirkonna parim, vabariigis teine), Gustav Ruse (eelvõistluste Põhja-Eesti piirkonna teine, vabariigis kolmas) , Richard Stelmach ja Roger Kiil (piirkonna rahvaspordi parim), kõik 2.b klassist. Rahvaspordis lisandub eelnimetatutele veel Jaak Marten Magnus (samuti 2.b klass). Kogu Eestist osales 2. klassidest tippspordis 824 ja rahvaspordis 1080 õpilast.

3. klassidest võistlevad Põhja-Eesti finaalis seitsme hulgas Andreas Vilk (piirkonna rahvaspordi parim) ja Eduard Truus, mõlemad 3.b klassist. Rahvaspordis lisanduvad veel Taavet Võõsa ja Daniel Pius, samuti 3.b klassi õpilased. 3. klassidest osales kogu Eestis tippspordis 1011 ja rahvaspordis 1215 õpilast.

4.b klassist sai Põhja-Eesti finaali koha nii tippspordis kui rahvaspordis Robert Samoilov (eelvõistluste Põhja-Eesti piirkonnas tippspordis teine, vabariigis kuues) . 4. klassidest osales kogu Eestis tippspordis 840 ja rahvaspordis 1277 õpilast.

5.e klassist saavutas eelvõistluste põhjal parima tulemuse (vabariigis kolmas) ning pääsu Põhja-Eesti finaali nii tippspordis kui rahvaspordis Hendrik Voiter. 5. klassidest osales kogu Eestis tippspordis 925 ja rahvaspordis 1325 õpilast.

6.b klassist osalevad Põhja-Eesti finaalis tippspordis Sten Markus Sirel (piirkonna parim ja vabariigi kolmas tippspordis), Markus Siilo (piirkonnas teine, vabariigis viies), Tristan Tobias Kõrkjas (piirkonnas kolmas, vabariigis kuues) ja Oskar Põllu (piirkonnas neljas, vabariigis seitsmes). Samad õpilased pääsesid piirkondlikku finaali ka rahvaspordis. 6. klassidest osales kogu Eestis tippspordis 774 ja rahvaspordis 1252 õpilast.

Suurte koolide arvestuses saavutas Viimsi Kool kogu Eesti suurte koolide arvestuses 28 kooli hulgas Gustav Adolfi Gümnaasiumi järel tubli II koha.

Tipus on konkurents väga tihe ning oluline on iga sekundi murdosa ning käeliigutus. Punktisummade pingerea alusel pääsevad piirkonnafinaalidest kokku seitse parimat vabariiklikku lõppfinaali.

Finaali pääsenud õpilasi juhendasid õpetajad Annika Estna, Maarika Koks, Marika Liivandi ja Karin Merilepp.

Hoiame omadele finaalis pöialt!