Ullo Toomi stipendiumi sai Agne Kurrikoff-Herman

18.09.2024

|Kategooriata

Iga aasta 14. septembril antakse välja Ullo Toomi tantsustipendium eesti rahvatantsul ja/või autoritantsul põhineva silmapaistva tegevuse eest. See päev on eesti rahvatantsupedagoogi ning tantsujuhi Ullo Toomi sünniaastapäev ning stipendium antakse välja, et jäädvustada mälestust Ullo Toomist ja väärtustada rahvatantsualast tegevust.

Sel aastal sai tunnustuse, Ullo Toomi stipendiumi halduskogu poolt, Viimsi Kooli õpetajat Agne Kurrikoff-Herman. Agne on silma paistnud oma kirgliku pühendumuse eest rahvatantsu valdkonna üldisel edendamisel ning aastatepikkuse silmapaistva töö eest tantsuõpetaja, tantsude looja ning lavastajana. Alates 2009. aastast on ta kuulunud tantsupidude kunstilistesse toimkondadesse, olnud tantsude autor ning lavastaja. 2015 aastast on Agne olnud aktiivne Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Seltsi juhatuse liige ning 2022. aastast Eesti Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutuse tantsutoimetaja. Möödunud aastal oli ta tantsupeo “Sillad” idee autor ning pealavastaja.

Tantsuline teekond algas Agnel Keila koolis õppides. Tantsides sealses tantsurühmas tekkis tal soov saada tantsuõpetajaks. Peale Keila 1. Keskkooli lõpetamist läks Agne Viljandi kultuurikolledžisse, kus ta 1997. aastal tantsukunsti eriala lõpetas. Tantsupisikut on Agne jaganud edasi Viimsi Kooli ning Gustav Adolfi gümnaasiumi tantsu- ja rütmikaõpetajana ning tantsuansambli Sõprus nais- ja noorterühmade juhendajana.

Aitäh, Agne, et panustad meie kultuuri säilimisse ning jagad tantsurõõmu!