Teadlaste Öö festival

|TÖF

Algamas on Teadlaste Öö festivali nädal Viimsi Koolis!

Nädala jooksul esinevad klassiastmetele erinevad esinejad, kes räägivad oma valdkonnast ja TÖF selleaastasest teemast – toidust.

Avapaugu andis täna, 20.09 hommikul 1. klassidele Laura Stamm Suukoolist!

Nädal jätkub esinejatega Stockholmi Keskkonnainstituudi Tallinna Keskusest, Taimse Teisipäeva programmist ja Eesti Rohelisest Liikumisest; toidu raiskamisest räägib Kaia Solnik ning oma tööst teadlasena USAs Kärt Paiste.

TÖF ehk Teadlaste Öö festival on Eesti (ja kogu Baltikumi) suurim teadust populariseerivate sündmuste sari, mida rahastab Euroopa Komisjon. 2021. aastal toimub juba 16. Teadlaste Öö festival (TÖF). Sündmuse peakorraldaja ja “maaletooja” on Teaduskeskus AHHAA.

Selleaastaseks festivali peateemaks on toit ja kõik, mis sellega seondub – mõttetoit, mõju keskkonnale, ühiskonnale ja inimesele, toidu tootmine, käitlemine ja pakendamine, toidu raiskamine ja toidujäätmed jne.