ROHELINE SEPTEMBER

10.09.2024

|Kategooriata

Septemberis on Viimsi Kool pühendunud keskkonnahoiule. Kuu jooksul toimuvad mitmed sündmused, mille eesmärgiks on tõsta õpilaste teadlikkust jäätmetest.

Kevadel paigaldati koolimajja 10 sorteerimisjaama, et edendada jäätmete õiget sorteerimist ning keskkonnasõbralikku käitumist. Selleks, et neid sihtotstarbeliselt kasutama asutaks korraldab Tootjavastutusorganisatsioon OÜ (TVO) 1.-6. klassidele septembrikuu jooksul sorteerimiskoolitusi.

9.-20. septembrini toimub koolis väikeelektroonika kogumiskampaania, millest võtavad osa 10 kooli üle Eesti. Kampaania eesmärk on tõsta teadlikkust elektroonikaseadmete kogumise võimalustest ning vältida elektroonikaseadmete sattumist segaolmejäätmete hulka. Kampaania lõpus loositakse osalenud koolide vahel välja NOEP DJ set. Koolimajas on kaks väikeelektroonika kogumistünni, millest üks asub C-korpuse tamburis ning teine A-korpuse lauatenniselaua juures.

Rohelise septembri tegevused võtab kokku Maailmakoristuspäev, mis toimub 20. septembril. Sel aastal pööratakse lisaks koristamisele erilist tähelepanu elektroonilise sigareti keskkonnakahjule. Maailmakoristuspäev toimub sel aastal juba seitsmendat korda ning on esmakordselt ametlik ÜRO kalendripäev.