Roheline kool kutsub tegudele

Kutsume osalema Rohelise kooli võrgustiku rahvusvahelises kampaania Global Action Days 2021 “My Actions Matter!” 22.04-17.05. Kampaania kutsub 21-päevasele teekonnale, kus väikeste positiivsete tegevuste ehk omamoodi käejälgede kaudu muudetakse ühiselt maailma. Tegevusi aitab läbi viianutitelefonirakendus, mis on loodud keskkonnahoidlike nippide ja heade harjumuste rakendus. Igapäevased ülesanded rakenduses on loodud meie võrgustiku juhtivorganisatsiooni FEE poolt ja on inglise keeles (võimalusel tõlgime abistava paberversioon ka eesti keelde). 1. nädalal on teemaks elurikkuse kaitsmine, 2. nädalal keskkonnasaaste vähendamine ja 3. nädalal kliimamuutused.

Kampaania põhineb uuel nutitelefonirakendusel Treasure Earth, mis on loodud rohekooli juhtiva FEE ja ettevõtte Now.Here koostöös, rakenduses saavad osalised saavad jälgida ja sooritatuks lugeda enda edusamme, 21 päeva järjest igal hommikul ilmub uus väike ülesanne või harjutus, mida sel päeval sooritada. Ülesanded võivad iga päev võtta paar minutit kuni paarkümmend minutit, olenevalt kui pühendunult soovid neid täita. Näiteks tuleb ülesannetes jälgida, kirja panna või pildistada üles liigirikkust enda ümber, sooritada mõni keskkonnasäästlik tegu, vaadata väikest filmiklippi, jälgida enda tarbimisharjumusi, teha mõni mõtteharjutus jne. Ülesanded on sõnastatud väga konkreetselt ja lühidalt, et õpilased saaksid kergelt aru. Soovitame võimalusel osaleda kindlasti kasutades telefonirakendust, see on mugavam. Samuti antakse kampaania ülesannetest välja kirjalik PDF versioon, mida saavad õpetajad kasutada abistava vahendina neile, kel nutitelefoni kasutamise võimalust pole.

Sihtgrupp: õpilased alates 13+ (osalemine nutitelefoni rakendusega inglise keeles), nooremad lapsed saavad osaleda õpetaja poolt kampaaniast väljavalitud vanusele sobivate ülesannetega (õpetaja telefonirakenduse või paberversiooni abil).

Ajakava:

7.aprill (meie aja järgi) kell 15:00 – veebiseminar huvitatud õpetajatele ja õpilastele, kus on võimalik rohkem kampaania eesmärkidest, taustast ja osalemisest kuulda. Kindlasti teeme veebinari olulisemast infost kokkuvõtte ja anname sisu edasi kõigile osaleda soovijatele. Registreerida saab end siin: https://www.ecoschools.global/webinar
19.aprill – selleks kuupäevaks on osalejad saanud mobiilirakenduse allalaadimiseks koodid ja saavad rakenduse alla tõmmata. Saadame registreeritud osalejatele inglise ja eesti keelsed rakenduse kasutamise juhised, võimalusel saadame ette ka õpetajatele õppetööga sidumiseks ülesanded.
22.aprill – kampaania ametlik algus, iga päeva hommikul avaneb uus ülesanne.
26.aprill – viimane kampaaniale registreerumise päev, mil saab veel alustada 21-päevase ülesannete teekonnaga (ehk võite alustada ka hiljem)
17.mai – kampaania lõpp

REGISTREERI END KAMPAANIALE (kuni 19.04): https://forms.gle/GZ9SteGoU48jVTR98

Loe kampaania taustast ja eesmärkidest põhjalikumalt kampaania ametlikult kodulehelt.
Eestikeelne kampaania lehekülg, kuhu riputame lisamaterjalid https://www.tartuloodusmaja.ee/global-action-days-2021-my-actions-matter/