Rahvusvahelise muusikapäeva tähistamine

01.10.2024

|Kategooriata

Esimesel oktoobril tähistas Viimsi Kool rahvusvahelist muusikapäeva. Selle päeva puhul oli tavapärase koolikella asemel kuulda erinevaid muusikapalasi ning aulas toimusid kontserdid.

Rahvusvahelist muusikapäeva tähistatakse juba 1975. aastast. Traditsiooni algatajaks oli viiuldaja Yehudi Menuhin, kes kutsus sel päeval üles teadvustama muusika olulisust inimeste elus. Rahvusvahelise muusikapäeva eesmärgiks on juhtida tähelepanu muusikavaldkonnale, tõsta esile valdkonnas tegutsevaid muusikuid ja panna märkama mitmekesist helide maailma meie ümber.

Tähistamaks seda päeva Viimsi Koolis olid 1. klassid valmistanud ise rütmipillid, millega toimus suur ühismängimine. Päeva jooksul oli kooliperel võimalus nautida kontserte, kus esinesid oma kooli õpilased. Päeva teises pooles käis külas ka Viimsi Muusikakool, andes võimsa kontserdi.

Muusikapäeva etteasted olid imelised, päeva jooksul astusid laval üles: Ella Nora Atso (2e), Emilia Eller (9d), Gabriela Stutter (7a), Alisa Beljajeva (7c), Mirit Avila (6b), Anneke Lainevool (9c), Andrus Kalvet ja Kertu Koldre, Susanna Peets (3e), Anna Katariina Leemets (8b), Lauri Pihlak, Ott Artur Ülemaantee (8b), Viimsi Muusikakooli rütmimuusikud kavaga “Mina jään” ning Muusikakooli ja Kelli Uustani õpilane laulja Keitlin Jüristo koos klaverisaatja Sigrid Vardjaga.

Suur-suur aitäh kõikidele esinejatele!
Täname ka huvijuht Triin Pappelit muusikapäeva korraldamise eest!