Õpetajate päeva tähistamine

07.10.2024

|Kategooriata

Neljas oktoober oli taas see päev, kus klassi ees seisva õpetaja asemel andsid tunde 9. klassi õpilased ning juhtkonna vastutusrikka rolli võttis üle õpilasesindus – tähistasime õpetajate päeva.

Oktoobrikuu esimesel reedel algas hommik erilise hetkega kui kooli juhtkond andis oma võimu üle õpilasesindusele. Traditsiooniliselt tervitasid noored juhid kooli saabunud õpilasi soojade hommikutervitustega ning varsti oli 1.-6. klassidel aeg suunduda esimesse tundi, milleks oli klassijuhataja tund. Peale esimest tundi oli kätte jõudnud hetk, mil 9. klassi õpilased said järgmise kolme tunni jooksul end õpetaja rollis proovile panna.

Õpetajad said aga aja maha võtta ning üksteise seltskonda nautida. Päeva jooksul oli võimalus osaleda kahes töötoas, mille meie endi tublid õpetajad läbi viisid. Kairy Nahkuri läbiviidud töötoas meisterdati kindakirjatehnikas helkurit/võtmehoidjat ning Kaja Koosti töötoas õpiti kingikoti voltimise tehnikat. Mõlemad töötoad andsid hea võimaluse lülitada ennast välja igapäeva töömelust ning teha midagi toredat koos kolleegidega.

Teise ja kolmanda tunni ajal olid aulasse kogunenud 7.-8. klasside õpilased, kus neid ootasid harivad ning põnevad loengud. Esimese loengu viis läbi treener ning sportlane Christin-Amani Kiivikas, kes rääkis toitumise ABC-st. Üks sõnumitest, mida ta õpilastele edasi andis oli see, et tervislik toitumine ei pea tähendama kalorite lugemist, vaid piisab ka lihtsast taldriku reegli järgimisest.

Teise tunni aeg tervitas õpilasi Mairi Heinsalu, kes jagas lugusi oma põnevast tööelust kohtunikuna. Mairi jagas õpilastega, millised on nõuded, et kohtuniku ametikohale kandideerida, mis on kohtunikutöö eelised, milliste väljakutsete ja juhtumitega ta oma töös kokku on puutunud jpm. Lisaks avaldas Heinsalu, et tema kandideerimisaeg kohtunikuks kestis 8 kuud.

Päeva lõpetas pidulik aktus, kus sai näha ägedaid etteasteid nii õpilaste kui ka õpetajate poolt. Lisaks avaldati tänu 2024 aasta tööjuubilaridele. Viis aastat Viimsi Koolis täitus järgmistel töötajatel: Kaie Kaarlaid, Martin Kuum, Aljona Lawrence, Marken Malm, Karoliyna Pekkenen ning Siiri-Kai Sedrik. Kümme aastat täitus järgmistel töötajatel: Annika Estna, Piia Karelsohn, Katrin Keskla, Katrin Lääne, Marja Mõistlik, Margus Sild ning Eve Skoglund. Viisteist aastat täitus Eve Otil, kakskümmend aastat Sirje Viglal, kolmkümmend aastat Rines Takel ning kolmkümmend viis aastat Leelo Tiisveltil. Palju õnne kõikidele tööjuubilaridele ja aitäh, et olete Viimsi Koolis!

Õpetajate päeva juhtkond
Hommikune tervitus juhtkonna poolt
9. klassi õpilane õpetajate kingades
Kingikoti voltimise töötoas valminud kingikotid