Õiglase kaubanduse nädal 26.10- 6.11.2020

|Roheline Kool

Õiglase kaubanduse nädalast Viimsi koolis kirjutab Kersti Ojassalu. Vaata Viimsi kooli Rohelise kooli blogi.

Õiglase kaubanduse nädal toimus MTÜ Mondo maailmapäevade konkursi raames, mida rahastavad Välisministeerium arengu- ja humanitaarabi vahenditest ning Haridus- ja Teadusministeeriumi üldharidusprogramm

Tegevuskava – valmistas ette ja tegevused viis läbi meeskond koosseisus projektijuht Karin Keert ja liikmed Kairy Nahkur ja Kersti Ojassalu

Kõikide 1.-5. klassi klassijuhatajatele olid teematundide läbi viimiseks valmis tehtud esitlused ja tellitud videofilmid, mida õpetajad said tundides kasutada.

Ainetunnid:  6.-9. klassid –  geograafiaõpetajad ja klassijuhatajad rääkisid oma tundides ÕIGLASEST KAUBANDUSEST . Vaadati ka teemakohaseid filme: Veri mobiilis, Katastroofi retseptid.

Neljapäeval , 29.10 toimus VIDEOTUND , kus 7, 8. ja 9. klasside õpilased said kuulata loengut „Kliima ja sundränne ” , mille viis läbi  ÜRO pagulusagentuuri Balti regioonijuht Kari Käsper.

Fair Trade nädal KODUNDUSE TUNDIDES õpetaja Kayri Nahkuri juhtimisel.

8. klassidega valmistati veganjäätist Fair Trade banaanidest, mida pakuti  degusteerimiseks koolikaaslastele ja õpetajatele. Tegevused said teoks tänu MTÜ Mondole, kes toetas banaanide ostmist. Jäätist said maitsta pea 70 õpilast ja koolitöötajat. Jäätise valmistamine on imelihtne. Selleks tuleb banaanid viilutada, külmutada ja seejärel köögikombainis kreemjaks püreeks mikserdada.

Koolis on  üleval kolm näitust: “Väärikas elu kõigile”, “Sa oled, mida sööd” ja “Imeline shea-või“.

Õpetajatele õiglase kaubanduse toodete tutvustus.