Juba kuuendat aastat toimub Viimsi Koolis MTÜ Mondo maailmapäevade konkursi raames õiglase kaubanduse nädal, mis sel korral sai ühendatud planeedi kestlikkuse teemadega.
Sotsiaalmeedia, televisioon ja ajakirjandus on aastaid kirjeldanud aktuaalseid teemasid nagu näiteks kliimamuutused ja bioloogilise mitmekesisuse vähenemine ning sellega seoses proovime õpilastega arutleda, kuidas see meid mõjutab ja kuidas meie ise mõjutame maailma.
Kooli koridori sai ülesse pandud õiglase kaubanduse stend
Viimsi Kooli sündmused plakatil
8.-9. klassid said osaleda e-tunnis, mida viis läbi Mondo keskkonnaprogrammi juht Egle Küngas
Egle jagas oma kogemusi Ghanast, Ugandast ja õiglasest kaubandusest ning vastas õpilaste küsimustele.
Reet Ausi e-külalistund & Fairtrade märgisega toodetest küpsised
Kodunduse ja käsitöö õpetaja Kairy Nahkur juhendamisel osales 7.d klass – Reet Ausi e-külalistunnis „Kuidas läbi disaini maailma parandada?“. 8.a ja 8.e klass tegid FairTrade märgisega toodetest küpsiseid ning panid oma loovuse mängu ja mõtlesid välja pakendeid, millesse küpsised panna.
Teematunnid
Kõikide 1.-5. klassi klassijuhatajatele olid teematundide läbi viimiseks valmis tehtud esitlused ja tellitud videofilmid, mida õpetajad said tundides kasutada.
I.- II. KOOLIASTE sai lugeda muinasjuttu “Amanda ja õiglane kaubandus” ja vaadata Jänku Jussi multifilmi.
III. KOOLIASTE– geograafiaõpetajad ja klassijuhatajad rääkisid oma tundides õiglasest kaubandusest ja keskkonnaprobleemidest.
Vaadati teemakohaseid mõtlemapanevaid filme:
– „Kibe šokolaad“
– „Osa millestki suuremast“
– „10 miljardit suud“
– „Viimane inimene“
– „Südikus“
Fotojaht
Korraldasime fotojahi õiglase kaubanduse toodetele. Kohalike poodidega koostöös käisid 8b. klassi õpilased gruppides otsimas õiglase kaubanduse märgisega tooteid Rimi, Grossi, Delice, Selveri ja Maxima poodidest.
Kui midagi leiti, tehti pilt ja laeti see siia lingile
Üldiselt tõdesid õpilased, et tooteid oli raske märgata, aga väga kallid need siiski ei olnud.
Näitused
Koolimaja koridorides olid näitused „Kuues laine ja mina“ ning „Huni Kuini pärismaalased Brasiilia vihmametsas“.
Igal aastal oleme püüdnud õpilasteni tuua maailma eri paigust lugusid inimestest, kes elavad meist erinevalt. Soovime, et Viimsi Kooli õpilane oleks sõbralik, tolerantne, koostööaldis, isemõtlev ja ennastjuhtiv. Ideaalis võiks põhikooli õpilane väärtustada seda keskkonda, kus ta elab ja saada aru, et kõik me oleme mingis mõttes omavahel seotud. Meie käitumine, tarbimisharjumused ja targad otsused mõjutavad maailma.
Näitus „Kuues laine ja mina“ oli mõtlema panev ja hariv. Õpilased said pilte vaadata, lugeda erinevate loomade kohta, ristsõna lahendada ja koostada hüüdlauseid liikide kaitseks.
Pärast arutelusid ja filme panid õpilased ka oma mõtted plakatile, kuidas nemad saaks maailma õiglasemaks muuta.
Traditsiooniline õiglase kaubanduse märgisega toodete tutvustamine õpetajatele
Kirjutamisvõistlus
Koostöös eesti keele ja kirjanduse õpetajatega (Riita Järve ja Berit Kivisaar) said 8.-9. klasside õpilased arutleda ja mõelda ning osaleda kirjutamisvõistlusel “Kuidas saan oma valikutega aidata kaasa õiglasema maailma loomisele?”/ “How can I contribute to creating a more fair world with my choices?”.