Liitusime #ärarääma kampaaniaga

|Kategooriata

Viimsi Kool kui ROHELINE KOOL liitus #ärarääma kampaaniaga.

Paljud klassid võtsid omale Teadlaste Öö festivali raames eesmärgiks PRÜGI SORTEERIMISE JA TAASKASUTAMISE.

Läbi vahetu sorteerimise ja kogumise kogemuse teadvustatakse noortele taaskasutamise olulisust. Teisalt on taara õigesse kohta poetamine tegu, mis on eeskujuks ja jääb kõikidele meelde, k.a lapsevanematele

#ÄRARÄÄMA
Kampaania on loodud selleks, et pöörata tähelepanu pandipakendite sorteerimise ja taaskasutusse suunamise vajadusele. Endiselt leiavad osad pudelid ja purgid oma tee prügikasti, kus nendest kasu ei ole.  Eestis jõuab ligi 90% müüdud pandipakenditest keskkonnasõbralikult ümbertöötlemisse, ent see seis võiks olla grammike parem. Ja et see meelest ei läheks tuleb seda kasvavale põlvkonnalegi pidevalt meelde tuletada − #ärarääma.
Väldi ületarbimist ja jäätmete teket olukorras, kus see võimalik on, ent meie peamine häda peitub pigem hoolimatuses, kus pakendid jäävad ringlusesse võtmata. Plast- ja klaapudelite ning plekkpurkide puhul on tegemist olemasoleva väärtusliku materjaliga, millest tehakse päriselt uusi asju loodusvarade kallale minemata.

Kampaaniat korraldab Eesti Pandipakend.

Viimsi Koolis koordineerib tegevusi Õpilasesindus ja Rohelise Kooli esindaja