Külas Ilmar Tomusk

|Külaline|Raamatukogu

Täna, 16. märtsil käis emakeelenädala raames meie algklassidel külas lastekirjanik Ilmar Tomusk.

Kirjanik on kokku kirjutanud lastele 41 raamatut. Saime kuulda, kuidas temast sai kirjanik, kes oli esimese raamatu peategelase prototüübiks, mida talle meeldis noorest peast teha, kelleks tahtis saada jne. Esimese ja teise klassi õpilastel oli ka au olla maailma esmaettekande kuulajateks. Nimelt luges kirjanik paar peatükki oma alles sügisel ilmuvast uuest raamatust, mille peategelane on 6-aastane Julius. Lugu on lõbus ja nüüd ootame kannatamatult raamatu ilmumist.

Soovijad said ka raamatusse autogrammi.

Ammu pole me oma aulasse mahtunud nii palju õhinal õpilasi! Suur tänu huvitavale külalisele kirjandushuvi sütitamise eest ning raamatukogu juhatajale Aime Miilile ja õpetaja Maarika Koksile kirjaniku kutsumise eest!

Vaata ka: https://viimsikooliramsik.wordpress.com/2022/03/16/kohtumine-kirjanikuga-2/

Vaata pilte siit.