Koolisisene õpilasleiutajate konkurss 2024

|Konkurss

2. september 2024 kuulutasime välja koolisisese õpilasleiutajate konkursi. Konkursile ootasime töid, mis lahendaksid kellegi igapäevaelu probleeme või aitaksid elu paremaks muuta.

Konkursi eesmärk oli väärtustada teadus- ja arendustegevust ning innovatsiooni õpilaskonnas, stimuleerida õpilaste aktiivsust teadus- ja arendustegevuse ning innovatsiooni alal ning avaldada tunnustust väljapaistvaid tulemusi saavutanud õpilaste ja õpilaskollektiividele, nende juhendajatele ja õpetajatele ning koolidele.

Mõned näited konkursile laekunud töödest:

– „Seljakott droon“ (Lisanna Klein 5.c) – nutikas lahendus raske koolikoti kandmiseks;
– „Muppul“ (Annilee Roosalu, Kirke Gloor 5.b) – tegemist kaasas kantava joogipudeliga, millel vee gaseerimise võimalus;
– „Akusärk“ (Lee Liik 4.f) – kui ei ole käepärast telefoni laadimise võimalust, siis akusärgiga on seda lihtne teha, sest särgis muundatakse päikeseenergia elektrienergiaks;
– „Jõhk ehk jahe õhk“ (Sofia Kaur Domingues 2.e) – kui klassiruumis on palav, siis on õpilasel võimalik nupule vajutamisega liigutada enda kohale jahedat õhku puhuv seade;
– „Terve kombekas“ (Kaspar Ojamaa 2.e) – kui inimene on haigestunud, siis peab ta pugema kombeka sisse ning see tunneb kohe ära, mis haigusega on tegemist ja kuidas peaks inimest ravima;
-„Toidutahvel“ (Oskar Tuulas 1.d) – tihti on probleemiks see, et inimesed ostavad külmkappi erinevaid toiduaineid ja nad ei mäleta, millal üks või teine asi aegub. Toidutahvel aitab kerge vaevaga muuta külmkapis olevad toidugrupid visuaalselt nähtavaks ja sellega aitab kaasa toidu raiskamise vähendamisele;
– „Nutiõps“ (Rando Tammus 5.e) – kui lapsevanematel ei ole piisavalt aega kodutööde kontrollimiseks, siis Nutiõps aitab õpilasel leida ülesannete lahendamisel tekkinud vead.

Õpilaste ideed olid väga lennukad, keskkonnahoiule orienteeritud ja leiutised originaalsed. Sellel korral otsustasime välja anda järgmised peapreemiad vanusegruppide lõikes:

1. vanuserühm (1.-3. klass)

I preemia Oskar Tuulas 1.d „Toidutahvel“ – tihti on probleemiks see, et inimesed ostavad külmkappi erinevaid toiduaineid ja nad ei mäleta, millal üks või teine asi aegub. Toidutahvel aitab kerge vaevaga muuta külmkapis olevad toidugrupid visuaalselt nähtavaks ja sellega aitab kaasa toidu raiskamise vähendamisele.

2. vanuserühm (4.-6. klass)

I preemia Lisanna Klein 5.c „Seljakott droon“ – nutikas lahendus raske koolikoti kandmiseks.

Leiutajate klassi tiitel läheb sellel aastal 2.e klassile ja klassijuhatajale Eve Skoglundile.

Suur tänu kõikidele tublidele leiutajatele ja nende juhendajatele, kes osalesid koolisisesel õpilasleiutajate konkursil!

Oskar Tuulas 1. d “Toidutahvel”