Konkurss “Mina aitan Eestit”

|Konkurss|Roheline Kool

Viimsi Kool osales Aitan Eestit MTÜ poolt korraldatud konkursil, kus Viimsi Kool pälvis eritunnustuse Aitan Eestit Lapsed vanusegrupis aktiivse osaluse eest!

Aitan Eestit MTÜ korraldas koolides ja lasteaedades heategude konkursi „MINA AITAN EESTIT“, läbi mille kutsuti lapsi ja noori üles märkama enda ümber abivajadust ja tegema heateo.

Meie koolil on päris mitmeid traditsioone, mis haakuvad selle projektiga ja mida oleme juba aastaid teinud.

Klassijuhatajatundides viidi läbi ajurünnakud teemal „HEATEGU- ja meie panus“, et välja selgitada esmalt klassi osalemissoov ja seejärel panustamise valdkond.

Meie tegemised:

5,- 9. detsembril toimus heategevuslik jõululaat MTÜ Viimsi Invaühingu laste toetuseks. Kooli 1-5. klasside jõululaat on muutunud juba ammu toredaks traditsiooniks, mida ootavad nii väikesed müüjad ise kui ka kõik ostjad, kes sel päeval kodustest hõrgutistest oma kõhu täis said. Osta võis kõikvõimalikku isemeisterdatud kraami: vahvaid ja armsaid käsitööesemeid, küpsetisi ning põnevaid meisterdusi. Laadal koguti sel aastal kokku 3000 eurot. Tšekk MTÜ Viimsi Invaühingu laste toetuseks kogutud rahasummaga anti pidulikult üle 10. detsembril toimunud Viimsi Heategevusballil.

Ülevaadet heategevuslaadast näeb https://viimsi.edu.ee/heategevsulik-joululaat/

5c ja 5d klass valmistasid 19. – 27. novembril toimunud Euroopa jäätmetekke vähendamise nädalal raames tekstiilijääkidest patsikumme. Valminud patsikummid pandi müüki heategevuslikul jõululaadal ning saadud tuluga toetati MTÜ Viimsi Invaühingut, kuhu kuuluvad Viimsi erivajadustega lapsed, noored ja nende pered.

Galeriid heategevusest näeb ka Viimsi Kooli Rohelise kooli kodulehelt: MUUD SEOTUD TEGEVUSED – Viimsi Kool – Roheline Kool (wordpress.com)