Jänku Juta nuputamisvõistlus!

|Võistlus

5.–15. maini toimus Tartu Ülikooli teaduskooli viktoriinikeskkonnas matemaatikavõistlus „Jänku-Juta“. Võistlus oli mõeldud 2.–4. klasside õpilastele ja leidis aset kolmes voorus.

Igas voorus said väikesed matemaatikasõbrad nuputamiseks kaheksa ülesannet. Võistlusel osalejatel tuli Jänku-Juta seiklustele kaasa elades vastata erinevatele küsimustele. Näiteks pidid nad kokku lugema kahe jänku vahel jaotatud mustikaid ja hüpete kaudu ära arvama kahe puu kaugust üksteisest.

Kolme vooru jooksul lahendati erineva raskusastmega ülesandeid. Sel aastal osutus paljude jaoks keeruliseks esimese vooru eelviimane ülesanne, kus tuli ära arvata, millises viisnurga tipus kohtuvad selle külgedel jooksvad jänesed.

Paremusjärjestus selgitati välja kolme vooru kokkuvõttes klasside kaupa. Välja on toodud õpilased, kes kogusid kolme vooru peale kokku vähemalt 18 punkti. Tulemuste tabelis kasutatakse kohtade asemel järke, sest sama punktisummaga osalejaid on väga palju.

I järk: ühtegi viga kolme vooru kokkuvõttes, II järk: 1 viga kolme vooru kokkuvõttes, III järk: 2–3 viga kolme vooru kokkuvõttes, „Tubli tulemus“: 4–6 viga kolme vooru kokkuvõttes.

Viimsi Kooli esindasid väga tublilt Rando Tammus 2.e klassist tulemusega 21 punkti, mis tõi talle II järgu diplomi (Juhendaja õpetaja Annika Estna).

3.b klassist leidsid parimate tabelis äramärkimist ning said diplomi Romet Jundas 20 punktiga ja Hardi Kuresoo 19 punktiga (juhendaja õpetaja Maarika Koks).

Palju õnne tublidele nuputajatele!