Jäätmetekke vähendamise nädal

|Roheline Kool

2021. aasta jäätmetekke vähendamise nädal toimub Eestis 20.-28.november.

Peamine teema on “Ringsed kogukonnad”.

Sellel aastal võetakse Euroopa jäätmetekke vähendamise nädalal luubi alla ringsed kogukonnad ning kuidas läbi nende saab vähendada jäätmete teket. Väikesed kogukonnad mängivad jätkusuutliku tarbimise edendamise osas olulist rolli. Kõik asutused, ettevõtted kui ka kodanikud peavad panustama selleks, et jõuda jäätmetekke vähendamiseni.

Peamiseks võtmesõnaks on koostöö kodanike ja ettevõtete, et koos luua ringmajanduse lähenemisviisil põhinevaid kogukondi. Oluline on igapäevaste harjumuste muutmine. Ringsete kogukondade lähenemist tuleb levitada erinevatel tasanditel. 2021. aasta fookus kaasab kodanike ja laiemat kogukonda, kes näevad kohalikku väärtust ja kasu ringsete kogukondade loomisel. Jäätmevaba ühiskonna edendamine tingib vajaduse muuta tarbimis- ja tootmismustreid.

Solidaarsus- ja koostöötunnet on vaja inimeste vahel, kes usuvad ühiskonda, mis lõpetab jäätmetekke ja tegutseb koos ringmajanduse edendamiseks ning säästva arengu saavutamiseks, säilitades hea tasakaalu keskkonnaalaste, sotsiaalsete ja majanduslike valdkondade vahel. Vähenda jäätmeid ringses kogukonnas – koos saame kestlikumalt!

AITA KAASA JÄÄTMETEKKE VÄHENDAMISELE

Rohkem infot leiad Euroopa jäätmetekke vähendamise kodulehelt