Heategevuslik kõrvitsate kogumiskampaania

10.10.2024

|Kategooriata

Tallinna loomaaed korraldab ka sel sügisel heategevuslikku kõrvitsate kogumiskampaaniat, millele soovime anda samuti oma panuse. Kogumiskampaania kestab 23. septembrist 25. oktoobrini.

Tallinna loomaaias söövad peaaegu kõik loomad ja linnud kõrvitsaid, neid antakse nii kõige pisemale närilisele kui ka kõige suuremale elevandile. Elevant sööb aastas näiteks 600kg kõrvitsat, kääbusmarmosett aga 0,12kg. Paljud loomad söövadki kõrvitsat loomaaias aastaringselt ning sügisel kogutut on varasematel aastatel jagunud jaanuarini välja.

Kui sul või su tuttaval on kodus mõni kõrvits, mille sooviksid loomadele anda, siis palun too see kooli. Kõrvitsate kogumise nurk asub C-korpuse tamburis. Suur aitäh juba ette!

Nõuanded, mida tasub järgida loomaaia asukatele aedviljade kasvatamisel ja kogumisel:

1) Loomaaeda tuleb tuua selliseid aiasaaduseid, mis oleks inimesele ka söödavad. Palume mitte saata plekilisi ja riknenud aiasaaduseid.

2) Vältimaks haiguste ja seakatku ohtu, peavad kõik aiasaadused olema kasvanud alal, mis on piiratud ja kuhu metsloomadel puudub ligipääs!

3) Kõrvitsatele palutakse mitte peale joonistada ega kirjutada.