Fotokonkurss “Kasvades oma toiduga”

|Roheline Kool

Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 programmi kuuluv “Kasvades oma toiduga” projekt koos Rohelise kooli programmiga kutsuvad aiandus- ja fotograafiahuvilisi õpilasi, õpetajaid ja kõiki teisi osalema samanimelisel rahvusvahelisel fotokonkursil. Esita oma fotod konkursile hiljemalt 30. novembril 2023 SIIN!

Osalemise tingimused

1. Fotokonkursi üldteemaks on aiapidamine ja ise toidu kasvatamine õppe-, kogukonna ja eraaedades. Võistlustööde teemadeks* on:

• Mustrid aias – inimese ja looduse kujundatud aed, aja kulg aias, laiem vaade aiale
  • Aed lähedalt – imelised detailid taimedest, viljadest, aiapidaja sõpradest või konkurentidest looma ja taimeriigist, hetked rohujuure tasandilt
  • Töökas aed – aiapidajad aias tegutsemas, õppimas, mõtisklemas, loomas. On see siis saagikoristus, taimede õppimine, ettevalmistused järgmiseks hooajaks või midagi muud.

* Teemade kirjeldused on üldised ning autor võib neid edasi tõlgendada

2. Fotode esitamise periood on 4. septemberist kuni 30. novembrini 2023

3. Fotod on oodatud nii Eestist kui teistest Euroopa riikidest, v.a. Venemaa Föderatsioonist ja Valgevenest.

4. Konkurss toimub kolmes vanusekategoorias:

• Lapsed – kuni 12-aastased
  • Noored – 13-18-aastased
  • Täiskasvanud (õpetajad, lapsevanemad, aiandus- ja/või fotograafiahuvilised jt)

5. Fotode esitamise koht: fotod laetakse üles lehele https://fotovoistlus.horisont.ee/kot/

6. Võistlustööde nõuded:

• fotosid oodatakse konkursile digitaalselt (jpg formaadis)
  • foto minimaalne suurus peab olema vähemalt 1 MB ja pikem külg vähemalt 3000 pikslit, maksimaalne suurus 20 MB ja pikem külg kuni 6000 pikslit;
  • fotol on lubatud kadreerimine, heleduse, kontrasti ja värvi korrektsioon, teravustamine ning tolmuplekkide eemaldamine
  • üks autor võib esitada kuni 3 fotot, lisaks fotoessee, mis võib koosneda kuni 5 fotost.

7. Foto(de)ga esitatavad andmed:

• autori nimi, vanus
  • vanusekategooria, kuhu pildi autor kuulub
  • õppeasutuse nimi (kui tegemist on õpilasega)
  • riik
  • kontaktandmed (e-post, telefoninumber)
  • foto teema
  • foto pealkiri
  • õppeasutuse, kogukonnaaia nimi (kui foto on seotud mõne õppeasutuse või kogukonnaaiaga)
  • foto tegemise aeg ja koht (maakond, asula/linn)
  • lühike lugu (üksikfotode puhul kuni 500 tähemärki, fotoessee puhul kuni 1000 tähemärki)

8. Fotode kasutusõigus konkursi korraldajate poolt: korraldajatel on õigus võistlusel osalevaid töid tasuta kasutada konkursi ja selle tulemuste tutvustamisel veebis, meedias, näitustel ja avalikel üritustel, viidates töö autorile.

9. Fotode üleslaadimisel kinnitab osaleja, et on tutvunud konkursi tingimustega ja nendega nõustunud ning lubab töödelda esitatud isikuandmeid konkursi läbiviimise eesmärgil.

10. Foto(de) esitaja vastutab, et autoriõigused kuuluvad talle.

11. Konkursile laekunud töid hindab žürii, kelle otsusega antakse välja peaauhind igas vanusekategoorias:

• lapsed – 500 eurot
  • noored – 500 eurot
  • täiskasvanud – 700 eurot

Fotokonkursi tööde hulgast valitakse internetihääletuse abil välja ka publiku lemmikud. Lisaks antakse välja eriauhindu koostöös konkursi toetajatega.

Fotokonkursi kontaktisik: Eeva Kirsipuu-Vadi, eeva.kirsipuu-vadi@tartuloodusmaja.ee

Fotovõistlus “Kasvades oma toiduga” – Tartu loodusmaja