Euroopa päev 9.mail

08.05.2020

|Kategooriata|Teade

Euroopa päeva toob Euroopa Komisjoni esindus Eestis sel aastal eestlasteni läbi teleekraani, sotsiaalmeedia ning digimängu kolme peategevuse kaudu: “Minu Euroopa” digimäng, telemäng “Eesti mäng. Euroopa eri” ja #minueuroopa videojutud sotsiaalmeedias.

“Minu Euroopa” mängu saab mängida Euroopa päeval, 9. mail hommikul 9st õhtul 9ni.

Mängija läbib tee läbi Euroopa vastates riikide kohta käivatele valikvastustega küsimustele. Küsimused on ajaloost, huvitavatest objektidest, kultuurisündmustest,  tuntud inimestest ja rahvuslikest lemmiktoitudest. Õige vastuse korral hüppab mängija teekaardi alusel ülejärgmisele riigile, vale vastuse korral peab vastama uuesti eelneva riigi kohta uue küsimuse. Nii on kõige kiirematel võimalik Euroopa läbida vastates õigesti vaid 13 küsimusele!

Mängu läbijate vahel loosime 7×200 eurot Estraveli kinkekaarte, mida saab kasutada nii Eestis kui mujal maailmas viie aasta jooksul. Klassidel on eraldi võimalus mängida klasside arvestuses ning osaleda klassiekskursiooni kinkekaardi loosimises 600 euro väärtuses. Iga klass osaleb loosis 1 häälega. Klassina mängimiseks peaks ühest klassist mängijaid olema vähemalt kümme, oma andmete juures saab seda eraldi märkida. Kui klassis on ametlikult vähem, kui 10 last, siis on lubatud osaleda ka väiksema mängijate arvuga tingimusel, et osaleb kogu klass.

Mängu nupu leiab siit:

https://ec.europa.eu/estonia/events/europe-day_et

Koolikalender

Meie koostööpartnerid