Euroopa liikuvusnädal – aktiivne koolitee

16.–22. septembril toimub iga-aastane Euroopa liikuvusnädal (European Mobility Week). Selle eesmärgiks on kutsuda inimesi üles tervislikule ja liikuvale eluviisile ning muuta igapäevategevused keskkonnasõbralikumaks.

Vaata lähemalt Kliimaministeeriumi kodulehelt ja/või Tallinn, Euroopa roheline pealinn 2023 kodulehelt.

22. september on rahvusvaheline autovaba päev. Viimsi Kooli Tervisenõukogu, Roheline Kool ning Liikuma Kutsuv Kool kutsuvad kõiki üles tulema kooli/tööle jalgsi, rattaga, ühistranspordiga. Või kasutada võimalust parkida auto kaugemale ning liikuda siis jalgsi edasi.

Aktiivne koolitee ehk kooli tulemine
🚶jalgsi või
🚲rattaga on heaks alguseks koolipäevale.

On rõõm näha, et selliseid lapsi on meil juba päris palju!

📌Hea lapsevanem, kui oled harjunud oma last kooli tooma autoga, soovitame proovida “jupike jala” lahendust. Vaata kaarti ja vali välja sobiv peatuskoht, et ka sinu laps saaks hommikul kooli jalutada.

Nii vähendame kooli ümbruse liikluskoormust ja hoiame keskkonda.

📌Et meil kõigil oleks aktiivne ja turvaline koolitee, siis tuletame meelde mõned olulised liiklusreeglid:
🚲 reguleerimata ülekäigurajal peab jalakäija enne sõidutee ületamist seisma jääma ja veenduma, et juht on teda märganud ning sõidutee ületamine on ohutu;
🚲 jalgratta- ja jalgteel liikudes tuleb sõita jalakäijate vahel jalakäijate kiirusega;
🚲 reguleerimata ülekäigurajal peavad sõidukijuhid andma teed jalakäijatele (ka ratast käe kõrval lükkav rattur on jalakäija).
🚲Jah, jalgratturitel on lubatud ületada ülekäigurada sõites (jalakäija kiirusega), kuid sel juhul ei ole ratturil eesõigust ja sõidukijuhid ei ole kohustatud andma teed.

📌Ole tähelepanelik!

Turvalist ja aktiivset kooliteed kõigile!