Ekraanivaba päev

|Koduõpe

9. aprillil on kogu Viimsi Koolil ekraanivaba päev! Kogu õppetöö on planeeritud nii, et õpilastel pole vaja ekraani taga istuda – pole vaja juhiseid lugeda, midagi alla ega üles laadida ega arvutisse trükkida.

Tegevused on planeeritud arendama üldpädevusi. Mitmed klassid teevad erinevaid lihavõttepühadega seotud tegevusi.

Näiteks esimesed klassid meisterdavad erinevaid lihavõttepühadega seotud kaarte ja kaunistusi ning värvivad mune, küpsetavad koos perega, teevad suurpuhastust, õpivad katma lauda ja uurivad oma vanematelt ja vanavanematelt lihavõtte traditsioonide kohta nende lapsepõlves.

Neljandad klassid teevad veel lisaks perele virgutusvõimlemist ja loevad raamatut.

Teise klassi õpilastel on valida mitme põneva ülesande vahel: sokilooma meisterdamine, ise mängu loomine, loodusbingo või põnevad katsed.

Ka viiendad klassid tähistavad munadepühi, lisaks eelnevalt kirjeldatud tegevustele mängivad nemad veel näiteks munajahti ja  munaveeretamisvõistlust.

Kuuendad ja üheksandad klassid arendavad oma ettevõtlikkust ja iseseisvust ning planeerisid klassijuhataja toega ise oma päevased tegevused.

Seitsmendad klassid õpivad ajaplaneerimist, koostades omale loomingulise päevakava, mida ka edaspidi oma tegevuste planeerimiseks kasutada .

Kaheksandate klasside päevakavas on hommikuvõimlemine, ise hommikusöögi tegemine, riiuli korrastamine ja sõnade loomine, oma toa tapeedikulu arvutamine, suurpuhastus, kevadine jalutuskäik, lõunasöögi tegemine koos perega, lugemine, vanavanemale helistamine ja pere kallistamine.

Soovime kõigile häid lihavõttepühi!