Algas raamatukogude aasta!

12.01.2022

|Raamatukogu

Eestis on 871 raamatukogu, neist 315 on kooliraamatukogud. Iga teine eesti elanik on raamatukogu lugeja, aastas tehakse 13 miljonit laenutust ja 7 miljonit külastust. Need on lihtsalt numbrid aga raamatukogu saab sulle pakkuda palju rohkem, sest peale raamatute laenutamise saab siin lugeda ajalehti ja ajakirju, vaadata näituseid, rahulikult õppida ja vahel satub mõni kirjanikki külla.

Nii avati täna raamatukogude aasta ka Viimsi Koolis ja me osalesime suures üle-eestilises ettelugemises. 2B klass külastas kooliraamatukogu, kus kuulati katkendit Piret Raua raamatust „Tobias ja 2b“, mis oli möödunud aastal enim laenutatud eesti autori lasteraamat. Kokku laenutati seda 4335 korral ja meie kooli osa sellest on 34 laenutust. Lisaks lahendasid õpilased mõistatust, kus tuli üles leida raamatute pealkirjad ja joonistati pilt oma lemmikraamatust. 

Suurel vahetunnil oli õpetajatel võimalus kuulata katkendit möödunud aastal enim laenutatud eesti autori raamatust täiskasvanutele, selleks on Mudlumi „Mitte ainult minu tädi Ellen“. Katkendit luges meie kooli kehalise kasvatuse õpetaja Eha Rünne. 

Hoidke oma raamatukogusid, külastage neid ja laenutage raamatuid! 

Vaata pilte siit!

Koolikalender

Meie koostööpartnerid