Aktiivõppemeetodite koolitus Viimsi Kooli õpetajatele

23.10.2024

|Õpetaja

Täna, 23. okt, toimus Viimsi Koolis selle õppeaasta 3. õpiring, kus seekord keskendusime aktiivõppemeetoditele. Asusime planeerima tundi selliselt, et seal oleksid sees nii aktiivõppemeetodid kui rahuldatud ka õpilaste psühholoogilised baasvajadused.

Päev algas ühise koolitusega aktiivõppemeetodite teemal, eesmärgiks oli pakkuda uusi ideid ning tuletada meelde, kuidas muuta õppimine klassiruumis kaasahaaravaks. Koolituse käigus said õpetajad grupitöödes kõik ise läbi katsetada.

Aktiivõppemeetodid on tähtis osa tänapäevasest õpetamisest, need suurendavad õpilaste kaasatust ning muudavad tunni huvitavamaks. Lisaks õpib õpilane aktiivsete tegevuste kaudu palju rohkem ja kiiremini kui passiivselt istudes ning õpetaja seletusi kuulates. Tartu Ülikooli teadlase Marko Uibu uuringu põhjal tuleb välja, et ka õpilased on positiivselt meelestatud aktiivõppe suhtes. Tunnis liikumine aitab eemale peletada tekkivat väsimust ning suurendada päevast liikumisvajadust.

Päeva teises pooles lõid õpetajad ise ühe näidistunnikava, planeerides sinna juba sisse hommikul kuuldud aktiivõppemeetodid ning päeva kolmandas osas analüüsiti planeeritud tunnikava õpilase psühholoogiliste baasvajaduste vaates.

Selleks, et õpilase psühholoogilised baasvajadused tunnis oleksid rahuldatud ja aktiivõppemeetodid igapäevaselt klassiruumis kasutusel, on oluline, et õpetajal oleks tunni jooksul aega nende rakendamiseks. Pikemad tunnid annavad võimaluse läheneda teemadele süvitsi, rakendada loovamaid õppemeetodeid ja tagada, et iga õpilane saab osaleda aktiivselt ja täisväärtuslikult koolitunnis. Sel viisil saame pakkuda õpilastele veelgi kaasahaaravamat ja tulemuslikumat õpikogemust.

Koolikalender

Meie koostööpartnerid