4.B klass Balbiino jäätisetööstuses

|Õppekäik

4.b klass külastas 2. novembril Balbiino jäätisetööstust ja muuseumi. Õpilased said tutvuda videote vahendusel jäätise tootmise ja turustamisega, maitsta pehmet külmutamata jäätist ning degusteerida ohtralt ka oma lemmikuid ja uusi jäätisesorte. Jäätist oleks saanud süüa lõputult, kui õpetaja poleks sellele piiri pannud. Muuseumis sai uurida Eesti esimesi onu Eskimo (Evald Rooma) jäätisemasinaid, saada teada peaaegu kõike jäätise tootmise ajaloost nii maailmas kui Eestis. Jäätise ajaloo sein andis põneva ülevaate alates maailma esimese jäätise valmistamisest kuni Eesti viimaste jäätisetrendideni välja. Iga õpilane jättis muuseumi seinale oma külaskäigu meenutuseks ka oma nimega jäätisepulga.