Logo
  Avaleht  Üldinfo  Koolipere  Koolikorraldus  Õppetöö  Projektid  Vastuvõtt  Teadmiskeskus  Tugisüsteem  Huvitegevus  Spordikeskus
  Huvitegevus
Huviringid 2017/2018
Näitering Eksperiment
Kooliteater
Ma vaatan maailma Igaviku Aknast
Ranna rahva lood ja laulud
Džässis ainult tüdrukud
Armastusel on vaid algus
Naissaare sünd
Valge tee kutse
Lugu Rohuneeme kabeli tornikellast
"Ma väga armastasin... muu ei ole oluline."
West Side Story
Lavastused
Pildikesi lavastustest
Teatritrupp K.O.K.K.

  Otsing
Täppisotsing  

West Side Story

Ühel tavalisel koolipäeval 2001. aasta kevadel saabus Viimsi Keskkooli kiri meie headelt sõpradelt Ylivieska Lukiost. Nad kirjutasid, et me oleme neid oma muusikalide lavastamisega nii lummanud, et nad ei saa teisiti, kui peavad ka ise proovima. Kirjas seisis veel, et tulgu meie ka kampa ja teeme koostööprojekti ning selleks projektiks võiks olla muusikal “West Side Story”.

Mõtlesime siis mõnda aega, mida vastata. Pidasime nõu ja jõudsime otsusele, et kaotada pole midagi. Arutasime küll omavahel, kas see muusikal pole ehk kooliteatrile üle jõu käiv ning seda just muusika poolest, kuid arvasime, et koos võiks sellest projektist asja saada. Ja nii see kõik algaski.

Ylivieska Lukiot seovad Viimsi Keskkooliga kauaaegsed sõprussidemed ning eriti tore on see, et nende inimesed direktor Markus Paavilaineniga eesotsas on käinud vaatamas peaaegu kõiki meie kooliteatri poolt lavastatud muusikale. Seega on neile tee Viimsisse väga tuttav.

2003 aasta jaanuaris võtsid nad selle tee jällegi ette, et kokku leppida kõigis etendust puudutavates üksikasjades. Nii hakkas kogu lavastusest pilt kujunema. Kohe pärast kokkusaamist hakkasime tööga peale. Nalja sai proovides palju, sest meie pool “puertoriksidena” pidi ju rääkima ja laulma soome keeles. Hea veel, et tants ja kostüümid on rahvusvaheliselt kõigile ühtviisi mõistetavad. Nende eest saime Soomes kõvasti kiita. Kuid ega meie soome keelelgi viga olnud, tehti paar märkustki, et aktsenti oleks võinud veidi rohkem olla, see oleks mõjunud võõrapärasemalt, nii nagu see etenduses olema peabki.

West Side Story kavaleht Soomes

Aprillis oli ligi kakskümmend Viimsi Kooliteatri liiget minekuvalmis ja nii me läksimegi Ylivieskasse. Aitäh Kultuurkapitalile ja Viimsi vallavalitsusele, kes meid rahaliselt toetasid.

Järgnevalt võite lugeda osavõtjate muljeid ning Soome arvustusi.

Juba Yliveskas tundus meile, et selle muusikaliga võiksime edasi tegeleda. Nii hakkas vargsi küpsema salaplaan, kui võtaks õige südame rindu ja lavastaks selle muusikali ka siin Viimsis uues vastvalminud spordihallis. On ju ikkagi täitumas kümnes aasta Viimsi Kooliteatri töös. Mõeldud, aga mitte veel tehtud.

Lõpuks olime siiski sealmaal, et Viimsi Kooliteater lavastas “West Side Story” muusikali. Osavõtjaid on palju ja lisaks kutsusime appi nii sõbrad Ylivieskast kui ka armsad kooliteatri vilistlased, kes ise nüüd õpetajatena Viimsi Keskkoolis tagasi on. Kõigile neile erilised tänud.

Siit võite lugeda, millised inimesed  ennast selle projektiga sidusid.

 7.-9. veeb.2003 toimusid pärast hirmväsitavaid proove 5 etendust, mida külastasid ühtekokku 2500 inimest.Etendus oli tõeliselt nooruslik ja värske, täis sära ja värvi, tahtmist anda endast kõik.Koos orkestriga oli esinejaid oma sadakond ning kõik see meeskond elas ja hingas ühes taktis.Unustamatuks mälestuseks jääb ta meile kõigile, sest see etendus oli seda väärt.

Soome sõpradest lahkuti nuttes ja lubadusi andes taas kohtuda.Selleks pidi saama ühine kontsert Ylivieskas 2003 detsembri alguses.