Andmekaitse tingimused
Eelkool ja mängukool 2019/2020

Kodanikupäeva aulatund 9. klassidele

Kodanikupäeval, 26. novembril käis koolis külas TÜ IT-õiguse doktorant, firma Proud Engineers tegevjuht Laura Kask, kes rääkis üheksandikele teemal “Kas järgmine riigiametnik on robot?”, samuti e-riigist ja e-kodanik olemisest. Tundus üllatav, et e-Eesti on vanem kui praegused üheksandikud. Saime teada, et Eesti e-riik on maailmas eeskujuks, kuna 99% teenustest on elektroonses kanalis ning 44% valijatest kasutab i-valimisi (täpsem termin kui e-valimised). Tänu elektroonsele allkirjale säästab iga tööealine elanik aastas 5 tööpäeva. Enne kui uuele ilmakodanikule nimi pannakse, saab ta endale koos unikaalse isikukoodiga e-identiteedi, mis käib temaga kaasas terve elu. Aulatunnist jäi kõlama mõte, et kuigi e-teenused on pidevas arengus ja paljudes kohtades on juba võimalik kasutada tehisintellekti ehk kratti, ei ole inimene siiski täielikult robotiga asendatav. Loeng oli hariv ja vajalik, kuna praegused noored on need, kes saavad tarbida e-teenuseid ning e-Eestit edasi arendada.