Andmekaitse tingimused
Eelkool ja mängukool 2019/2020

Koolisisese õpilasleiutajate konkursi tulemused 2019

Viimsi Kooli teadmiskeskus kuulutas välja 1. septembril 2019 koolisisese õpilasleiutajate konkursi. Konkursile ootasime töid, mis lahendaksid kellegi igapäevaelu probleeme või aitaksid elu paremaks muuta. Tööde esitamise tähtajaks, 11. novembriks laekus 35 suurepärast ja nutikat leiutist. Mõned näited konkursile laekunud töödest:
- “Robototsija (Nora Elise Koldre 1.b) – see on robot, mis aitab kadunud asjad üles leida lõhna järgi;
- “Loomade eest hoolitseja” (Florein Elise Toom ja Eliise Kabel 1.b) – kui sul on väga kiire, siis see robot aitab hoolitseda koduloomad eest;
- “Kaitsja” (Karlos Kübarsepp 1.e) – kõrgtehnoloogiline seada, mis aitab valvata meie riigipiiri ja registreerida piiririkkumisi;
- “Mõõdik” (Kirsika Vaidla 1.e) – seade hindab koolikoti raskust ja võtab ise kotist väja ebavajalikud asjad;
- “Rehv igale aastaajale” (Mark Ränd, Rokas Strazdas, Aleksander Saluri 9.f) – tegemist on unikaalse rehviga, mida saab kasutada kõikidel aastaaegadel ja muuta rehvi sügavuse mustrit ilma rehve vahetamata.
Õpilaste ideed olid väga lennukad ja leiutised originaalsed. Sellel korral otsustasime välja anda järgmised preemiad vanusegruppide lõikes:

1. vanuserühm
I preemia Helin Nora Esop 1. e – „Sõber lusikas ja kahvel“. Tegemist on kõrgtehnoloogilise seadmega, mis aitab inimestel kaalu jälgida või tervislikult toituda. Lusikal ja kahvlil olev ekraan näitab kohe ära toidu kalorsuse ja toitainete sisalduse.

II peemia Jass Glein Pajuri 1.e – „Imepliiats“. Pliiats, millesse on programmeeritud õigekiri ja kui õpiane eksib kirjutamisel, siis hakkab pliiatsil tuli vilkuma ja edasi saab kirjutada siis, kui viga on parandatud.

III preemia Maria-Liisa Kose 1.c – „Peapesusein“. Juustepesu ei ole lastele tavaliselt kõige meeldivam tegevus ja kui vanemad lapsi abistavad, siis saavad nad märjaks. Pesusein on selline seade, mis aitab vanemal pesta lapse pead nii, et ta ise märjaks ei saa.

2. vanuserühm
I preemia Greta Madeleine Gnannt 3.a - „Prügikoristamisrobot“. Robot on mõeldud eelkõige väiksema prügi koristamiseks. Seadmel on erinevad programmid prügi äratundmiseks ja sorteerimiseks ning võimalik on ära määrata roboti tööpiirkond.

II preemia Kevin-Oskar Kivimäe 3.a – „Discgolfi korv“. Kui kodulähedal ei ole discgolfi mängimise mõeldud rada, siis annab teha vanast muruniidukist discgolfo korvi ja kuna muruniiduk on ratastel, siis saab vajadusel seda kerge vaevaga oma aias ühest kohast teise liigutada.

III preemia Liise Jenne Urb 4.e – „Digitaalsed kaardid“. Tegemist on telefoni integreeritavate kaartidega (ühistranspordikaart, õpilaspilet jne). Õpilased peaksid kaasas kandma ainult oma telefoni ja ei pea muretsema sellepärast, et mõni kaartidest maha ununeks.

3. vanuserühm
I preemia Marcel Povilaitis, Mikk Simakovitś ja Ranet Uusmets 9.f – „Rongitee ohupostid“. Kuna igal aastal juhtub raudteeülesõidukohtadel väga palju õnnetusi, siis uudne lahendus aitab neid vähendada. Tihti ei hooli autojuhid tõkkepuudest, siis ohupostid liiguvad välja maa seest ja juht ei saa raudteed ületada rongi lähenedes. Jalgratturite ja jalakäijate tarbeks on spetsiaalsed suletavad väravad.

II preemia Mona Marta Laasik ja Karoliina Haug 9.f – „Nootide pööraja“. Tegemist on pillimängijate abilisega, sest noodialusel olevaid lehti on vaja pöörata ning see võib olla pillimängu ajal üsna keeruline.

III preemia Aliis Marii Tasa ja Meriliis Kivimägi 9.f – „Robot Sensuel“. Kokkamisfännidele ja tantsuhuvilistele mõeldud robot, mis aitab kerge vaevaga leida sobiva toiduretsepti ning on asendamatuks tantsupartneriks tantsude õppimisel.

Leiutajate klassi tiitel läheb sellel aastal 1.e klassile ja klassijuhatajale Eve Skoglundile.

Suur tänu kõikidele tublidele leiutajatele ja nende juhendajatele, kes osalesid koolisisesel õpilasleiutajate konkursil! Kui tekib kooliaasta jooksul mõni vahva idee, siis võid selle juba praegu järgmise aasta konkursiks kirja panna.