Logo
  Avaleht  Üldinfo  Koolipere  Koolikorraldus  Õppetöö  Projektid  Vastuvõtt  Teadmiskeskus  Tugisüsteem  Huvitegevus  Spordikeskus
  Avaleht
Andmekaitse tingimused
Koolivormi tellimine
PAKUME TÖÖD
Päevakava
Eelkool ja mängukool 2019/2020
Õppekava
Õpetajate konsultatsiooniajad
Õpilaspilet
Videod

  Otsing
Täppisotsing  

Projekti "Multipe Faces of Young Europe Unite in Diversity" Eesti nädal mais 2017

 20. - 27. maini võõrustasid Viimsi Keskkooli 10. ja 11. klassi õpilased eakaaslasi Portugalist ja Saksamaalt. Leidis aset noorteprojekti “Multiple Faces of Young Europe Unite in Diversity” Eesti nädal. Projekti eesmärgiks on julgustada noori suhtlema teistest riikidest pärit erinevate omavanustega ning tutvustada neile erinevates riikides pakutavaid õppimis- ja enesearendamisvõimalusi, õppida meeskonnatööd ning arendada oma organiseerimisoskust. Üksteise kultuuri, kombeid ja tavasid tundma õppides on lihtsam mõista, kuidas mitmekesisus saab rikastada.

Projektinädal Viimisis oli täis huvitavaid tegevusi, mille organiseerimisel lõid aktiivselt kaasa gümnasistid ise. Kuna koos meiega osales projektinädalal üle 60 õpilase, siis viisime enamiku tegevustest läbi gruppides. Näiteks olid Viimsi kooli õpilased väikeste gruppidena külalistele giidideks Tallinna vanalinnas. See on meie koolis juba mitmeid aastaid toimuv traditsiooniline projekt, milleks valmistudes teevad 10. klassi õpilased iseseisvat uurimistööd ja kuulavad professionaalse giidi ingliskeelset ekskursiooni vanalinnas, aga esmakordselt oli nüüd võimalus reaalselt väliskülalistele giidiks olla. Teiseks suuremaks ülesandeks oli iseseisvalt läbi viia väiksemale grupile külalistele Viimsit tutvustav 2-3 - tunnine üritus. Nii tutvustasime Viimsi Vabaõhumuuseumit, Eesti Sõjamuuseumit, Viimsi Rannarahva muuseumit ja Tädu matkarada. Peale selle said külalised lõbutseda Viimsi seikluspargis, imetleda Endel Saarepuu puuskulptuure, maitsta eesti rahvustoitu ning nautida rattaretke läbi Viimsi. Üks grupp sai võimaluse intervjueerida meie kooli õpilasfirmade esindajaid. Lisaks said külalised vaadata ka kevadel grupitöödena valminud Viimsit tutvustavaid videosid ning nutiseadme abil orienteerumismängu proovida.
Üheskoos külastati Mektoryt (TTÜ), kus nägime uskumatult nutikaid lahendusi ja saime suurepärase ülevaate, milliseid õppimisvõimalusi seal pakutakse.
Projektinädal sisaldas ka mitmeid praktilisi õpitubasid. Näiteks said õpilased vastavalt oma soovile meisterdada endale neetidega nahast käepaelu, valmistada ise kreemi, teha endale traditsiooniline Kihnu südamepael või proovida kätt sõnumiga piltide meisterdamisel. Samuti said kõik projektis osalejad endale kruusi, millele võisid spetsiaalsete markeritega joonistada mida hing ihkas. Fantaasiast kindlasti puudust ei olnud ning paljud lasid projektist leitud sõpradel kirjutada mälestuseks oma nime. Rahvatantsu tunnis saime üheskoos “Tuljakut” ja “Oige ja Vasembat” tantsida ja laulutunnis värsket Portugali Eurovisiooni võidulaulu laulda.
Projekti viimasel päeval õppisime meeskonnatööd 3-liikmelistes rahvusvahelistes gruppides. Iga grupi ülesandeks oli kajastada ühte nädala jooksul toimunud tegevust. Ettekandeid tuli kokku palju, kõik olid isenäolised ja loovad. Õhtusel peol kuulasime Ariadnet, mängisime seltskonnamänge ja nautisime suhtlemist uute sõpradega.
Külaliste lahkudes valasid nii mõnedki pisaraid. Kõik olid ühel meelel, et projektinädal Eestis tõi neid lähemale noortele erinevatest riikidest, andis esinemis- ja suhtlemisjulgust ja pakkus võimaluse inglise keelt reaalselt kasutada. Enda riiki, valda ja kooli tutvustades ning grupitööd organiseerides õpiti ja areneti kohati ise seda märkamatagi.
Sügisel oktoobris toimub Portugalis projekti viimane nädal, mida kõik juba väga ootavad. Projekti rahastamise eest oleme tänulikud organisatsioonile Erasmus + ja kõikide osalejate vanematele, eriti neile, kelle kodu nädal aega ka külaliste kodu oli. (Andriin Tori)
Muljed projektinädast:
“...Viimsi avastamine osutus ka minu jaoks väga huvitavaks. Ja veel - pole midagi paremat, kui sinu enda korraldatud tegevuses kõik osalejad panustavad 100%.
Siiski, tipphetked olid minu jaoks reedel nii ettekanded kui ka lõpupidu. Presentatsioone oli põnev jälgida - sai näha kui loomingulised saavad inimesed olla. Pidu oli ka suurepärane, sest mis on veel parem kui hea toit ja veelgi parem seltskond. (Mari-Mall)
“...Projektis osalemine arendas ka oskust töötada grupis inimestega, kes kõnelesid võõrkeeles. Projekt tõestas, et isegi kui on keelebarjäär, aga on tahtmist, siis kõiksugune suhtlus on ikkagi võimalik.” (Anna)
“..Selle nädala jooksul õppisin ma kindlasti iseennast rohkem tundma, teistega paremini suhtlema ning arendasin oma inglise keeles kõnelemise julgust. Igaüks võiks kindlasti elu jooksul osaleda sellises projektis, kuna kogemused jäävad eluks ajaks meelde.” (Meeli-Mari)
“...Kõige paremad hetked olid viimase õhtu rannaskäik ja kruuside värvimine. Kõik said omale kruusi ja said selle ära kaunistada. Hea meel oli näha kõiki eestlasi, sakslasi ja portugallasi koos töötamas ja neid kruuse kujundamas. Enamus tahtsid, et teised kirjutaksid oma nimed nende kruusidele mälestuseks. See on tükike, mis jäi meile sellest nädalast alles. (Nika)
“... Sakslased ja portugallased olid väga sõbralikud ja toredad inimesed, naerda sai ikka ka. Inglise keele oskus ei kujunenud probleemiks. Väga hästi sai räägitud iskutega, kes keelt hästi ei osanud.” (Kertu)
“Ma tõesti nautisin seda ühte liiga lühikest nädalat, mis meile antud oli. Eriti meeldis mulle see, et praktiliselt kõik projektis osalejad olid mulle võõrad ning see andis võimaluse suhelda ühe suure värvika seltskonnaga. Minu lemmik osa projektist olidki inimesed, kellega mul õnnestus kohtuda. Meeltmööda oli nii ühiselt veedetud vaba aeg kui planeeritud tegevused koos külalistega. Viimased toimusid väiksemates gruppides ja sundisid meid suhtlema, kuigi mina tegin seda igal vabal võimalusel nagunii. ” (Madis)
“Minu suureks üllatuseks oli see, kuidas me nii ruttu lähedasteks sõpradeks saime. Tänu sellele sujusid kõik grupitööd ja ekskursioonid väga hästi. Samuti oli väga tore näha, et vahetusõpilasi huvitas eesti keel, kultuur ja traditsioonid. Tänu projektile õppisin Tallinnat ja Viimsit paremini tunduma ja nüüd vaatan vanalinnas hoopis teise pilguga ringi.” (Linda Sootak)
“Üks parimaid hetki selle projekti jooksul oli minu jaoks kindlalt reedene paaristöö. Lauraga Portugalist oli lihtsalt väga hea koos töötada. Me kirjutasime kirja esmaspäevase Kaja Kallase loengu kohta, mis rääkis tulevikust ning inimsuhetest.
Teine parim hetk oli siis kui me oma grupiga olime rattaretkel ning andsime külalistele jänesekapsast maitsta. Algul tegid nad küll imeliku näo ja olid üllatunud, aga lõpuks maitses see neile nii väga, et nad soovisid seda isegi koju kaasa võtta.” (Kristina)

Eestipoolne projektikoordinaator on Merike Kaus


Õpilased matemaatika tunnis.