Teadmiskeskus
Bioloogia õpikoda
Mälumäng
Huvikool Collegium Eruditionis
LTT - meie teadlik valik!
Sünnipäevad
Huvitavaid linke
Uudised 2008-2010

Teadmiskeskus Collegium Eruditionis Roboliiga 2019/2020

01.11.2019

Teadmiskeskus Collegium Eruditionis korraldab neljast osavõistlusest koosneva Roboliiga, kus robootikahuvilised võtavad mõõtu Lego sumo, Lego joonejärgimise, Lego race ja Lego Gladiator sumo turniiridel. Roboliigale antakse start Viimsi Kooli aatriumis teisipäeval, 12. novembril 2019 kell 15.00, kus areenile astuvad sumorobotid. Sumorobotite võistlus on pärit Jaapani traditsioonilisest sumo spordialast. Sarnaselt sumoga on ka robotite eesmärk vastane ringist välja lükata. Selguvad robootikud, kes lähevad kooli esindama novembrikuu lõpus maailma suurimale robootikavõistlusele Robotex 2019.
Tule ja naudi robotite lahinguid!
Roboliiga korraldamist toetavad Viimsi vald ja Euroopa Regionaalarengu Fond

Ehita ahelreaktsioonil töötav Goldbergi masin!

01.11.2019

Viimsi Kooli teadmiskeskus Collegium Eruditionis kuulutab välja alates 1. novembrist 2019 1.-9. klassi õpilastele võistluse „Ehita ahelreaktsioonil töötav Goldbergi masin“. Tegemist on koomilise, üldjuhul üleliia keerulise masinaga lihtsa ülesande sooritamiseks. Masina tööpõhimõte seisneb üksteisele järgnevate tegevuste jadas. Töötavate näidistega saate tutvuda: http://coolmaterial.com/roundup/rube-goldberg-machines/

Eelmise aasta konkursil esimese preemia võitnud tööd on võimalik vaadata:

Võistluse reeglid:
* ehitada võib nii üksi kui ka meeskonnaga (kuni 3 liiget ja ei pea olema ühe klassi õpilased);
* kasutavate vahendite ja elementide arv on võistlejate enda valida (ei pea olema üleliia keeruline);
* valmiv masin peab olema originaalne, st ei tohi olla juba mõne olemasoleva masina koopia;
* masina valmimisel tehke nutitelefoni või videokaameraga video sellest, kuidas masin töötab ning lõpptulemuseni jõuab. Video peab olema tehtud ühe duubliga, st ei tohi kaadreid kokku lõigata;
* lae video üles ja saada link koos meeskonnaliikmete nimedega 20. jaanuariks 2020 aadressile: peeter@viimsi.edu.ee

Viimsi progeja 2020 - kood on põnev ja kasulik

31.10.2019

Kui programmeerimine paneb sinu silmad särama ja keerulised ülesanded tekitavad hasarti, siis Viimsi Kooli teadmiskeskus Collegium Eruditionis kutsub osalema programmeerimisvõistlusel „Viimsi progeja 2020 – kood on põnev ja kasulik“!
Võistlus algab 31. oktoobril 2019 ja tööde esitamise tähtaeg on 17. veebruar 2020.

Mida programmeerida?
Lähteülesandeks muuta programmeerimise abil õppimine või õpetamine põnevamaks. Kasutades erinevaid keeli/keskkondi (Scratch, Javascript, Python jne), programmeeri töötav mäng, programm või äpp, mida saaks kasutada õpilane kas uute teadmiste omandamiseks, õpitu kinnistamiseks või mis oleks abiks õpetajale tunni huvitavamaks muutmisel.

Koolisisesed mälumängumeistrivõistlused 2019/2020

07.10.2019

7.-11. oktoober 2019 alustame koolisiseste mälumängumeistrivõistlustega 4.-9. klassidele. Mälumängumeistrivõistluste eesmärgiks on õpilaste silmaringi laiendamine ning ettevalmistus osavõtuks maakondlikest ja üleriigilistest mälumänguvõistlustest.
Sellel õppeaastal toimub 4 vooru ja üks nendest on pühendatud eesti keele aastale.
I voor 7.-11. oktoober 2019
II voor 13.-17. jaanuar 2020
III voor 6.-10. aprill 2020
IV voor (aeg täpsustub)

4.-7. klasside mälumängumeistrivõistlused toimuvad veebikeskkonnas Kahoot ja 8.-9. klasside meeskondadel traditsiooniline mälumäng.

Loe veel

26.09.2019 Teadlaste Öö Festival Viimsi Koolis 26. september kell 9.00-11.00!

21.09.2019 Kosmoseringi „Päikesesüsteem ja kosmos“ töötuba 3.-6. kl õpilastele!

01.09.2019 Koolisisene õpilasleiutajate konkurss 2019

09.08.2019 Registreerimine huvikooli Collegium Eruditionis huviringidesse

23.05.2019 Teadmiskeskuse Collegium Eruditionis Roboliiga 2018/2019 tulemused!

Arhiiv
  Võistlus "Viimsi progeja 2020 - kood on põnev ja kasulik"

Konkurss (tähtaeg 20. jaanuar 2020)
"Ehita ahelreaktsioonil töötav Goldbergi masin"