Teadmiskeskus
Bioloogia õpikoda
Mälumäng
Huvikool Collegium Eruditionis
LTT - meie teadlik valik!
Sünnipäevad
Huvitavaid linke
Uudised 2008-2010

Viimsi Kooli leiutajad TalTech Mektory innovatsiooni- ja ettevõtluskeskuse töötubades

06.12.2019

Neljapäeval, 5. detsembril 2019 osalesid Viimsi Kooli 1.e klassi õpilased koos klassijuhataja Eve Skoglundiga TalTech Mektory innovatsiooni- ja ettevõtluskeskuse kahes töötoas, mis oli auhinnaks koolisisese õpilasleiutajate konkursi aktiivsemale klassile. Noored leiutajad said ennast proovile panna LEGO tehnikamaailma töötoas – masinad ja mehhanismid, kus õpilased omandasid praktilisi teadmisi ja oskusi hammasrataste, hoobade ja telgede tööpõhimõtetest ning Cool Tool stuudios, kus kasutati multifunktsionaalseid puidutöö masinaid.
Suur tänu Viimsi Kooli teadmiskeskuse heale koostööpartnerile töötubade organiseerimise eest!

Koolisisese õpilasleiutajate konkursi tulemused 2019

16.11.2019

Viimsi Kooli teadmiskeskus kuulutas välja 1. septembril 2019 koolisisese õpilasleiutajate konkursi. Konkursile ootasime töid, mis lahendaksid kellegi igapäevaelu probleeme või aitaksid elu paremaks muuta. Tööde esitamise tähtajaks, 11. novembriks laekus 35 suurepärast ja nutikat leiutist. Mõned näited konkursile laekunud töödest:
- “Robototsija (Nora Elise Koldre 1.b) – see on robot, mis aitab kadunud asjad üles leida lõhna järgi;
- “Loomade eest hoolitseja” (Florein Elise Toom ja Eliise Kabel 1.b) – kui sul on väga kiire, siis see robot aitab hoolitseda koduloomad eest;
- “Kaitsja” (Karlos Kübarsepp 1.e) – kõrgtehnoloogiline seada, mis aitab valvata meie riigipiiri ja registreerida piiririkkumisi;
- “Mõõdik” (Kirsika Vaidla 1.e) – seade hindab koolikoti raskust ja võtab ise kotist väja ebavajalikud asjad;
- “Rehv igale aastaajale” (Mark Ränd, Rokas Strazdas, Aleksander Saluri 9.f) – tegemist on unikaalse rehviga, mida saab kasutada kõikidel aastaaegadel ja muuta rehvi sügavuse mustrit ilma rehve vahetamata.
Õpilaste ideed olid väga lennukad ja leiutised originaalsed. Sellel korral otsustasime välja anda järgmised preemiad vanusegruppide lõikes:

Roboliiga I etapi tulemused

12.11.2019

Teisipäeval, 12. novembril 2019 toimus teadmiskeskuse Collegium Eruditionis Roboliiga I etapp, kus mõõtu võtsid Lego Sumo robotid. Robotite duellid olid väga pingelised ja Roboliiga esimese etapi võitis Randvere Kooli meeskond koosseisus Markus Laving ja Krister Remy Türna, II koha saavutas Haabneeme I meeskond Nora Kurisoo ja Olga Simagina ning III koha Haabneeme II Nora Kask.
Tegemist on neljast osavõistlusest koosneva sarjaga ja järgmine etapp toimub 4. veebruaril 2020, kus võistlustulle asuvad Lego joonejärgijad.
Kolm parimat meeskonda lunastasid sellega pääsme maailma suurimale robootikavõistlusele Robotex 2019, mis toimub sellel aastal 29. novembrist kuni 1. detsembrini 2019 Saku Suurhallis.
Suur tänu kõikidele osalejatele ja kohtume juba järgmisel etapil!
Roboliiga tegemisi toetavad Viimsi vald ja Euroopa Regionaalarengu Fond

Teadmiskeskus Collegium Eruditionis Roboliiga 2019/2020

01.11.2019

Teadmiskeskus Collegium Eruditionis korraldab neljast osavõistlusest koosneva Roboliiga, kus robootikahuvilised võtavad mõõtu Lego sumo, Lego joonejärgimise, Lego race ja Lego Gladiator sumo turniiridel. Roboliigale antakse start Viimsi Kooli aatriumis teisipäeval, 12. novembril 2019 kell 15.00, kus areenile astuvad sumorobotid. Sumorobotite võistlus on pärit Jaapani traditsioonilisest sumo spordialast. Sarnaselt sumoga on ka robotite eesmärk vastane ringist välja lükata. Selguvad robootikud, kes lähevad kooli esindama novembrikuu lõpus maailma suurimale robootikavõistlusele Robotex 2019.
Tule ja naudi robotite lahinguid!
Roboliiga korraldamist toetavad Viimsi vald ja Euroopa Regionaalarengu Fond

01.11.2019 Ehita ahelreaktsioonil töötav Goldbergi masin!

31.10.2019 Viimsi progeja 2020 - kood on põnev ja kasulik

07.10.2019 Koolisisesed mälumängumeistrivõistlused 2019/2020

26.09.2019 Teadlaste Öö Festival Viimsi Koolis 26. september kell 9.00-11.00!

21.09.2019 Kosmoseringi „Päikesesüsteem ja kosmos“ töötuba 3.-6. kl õpilastele!

Arhiiv
  Võistlus "Viimsi progeja 2020 - kood on põnev ja kasulik"

Konkurss (tähtaeg 20. jaanuar 2020)
"Ehita ahelreaktsioonil töötav Goldbergi masin"