Teadmiskeskus
Bioloogia õpikoda
Mälumäng
Huvikool Collegium Eruditionis
LTT - meie teadlik valik!
Sünnipäevad
Huvitavaid linke
Uudised 2008-2010

Teadlaste Öö Festival Viimsi Koolis 26. september kell 9.00-11.00!

21.09.2019

See tuleb taas – 26. septembril 2019 Viimsi Koolis! Viimsi Kool on taaskord üheks killukeseks mosaiigis Teadlaste Öö festivali (edaspidi TÖF) korraldamisel. Tegemist on Eesti ja kogu Baltikumi suurima teadust populariseeriva üritusega, mis sai alguse 2005. aastal Euroopa Komisjoni algatusel ja toimub juba 14. korda. Selle aasta peateemaks on „101 eksperimenti“.
Sellel aastal soovime kaasata igat Viimsi Kooli õpilast ja töötajat ning loomulikult on oodatud lapsevanemad jt kogukonna liikmed. Muudame senist TÖFi korralduse formaati, et leida üles meie inimeste väärt ideed, millel on positiivne eesmärk või väljund, mis elu paremaks muudaks nii Viimsi Koolis kui ka kogukonnas.

Mida tahame ära teha?
Kas tänaste teadmistega saame kujundada tulevikku? Mida on vaja teha selleks, et meie koduvald (Viimsi vald) oleks ka 200 aasta pärast innovaatiline, turvaline ja kestlik omavalitsus? Muutustega ei tule alustada homme, vaid täna ja igaüks meist saab teha midagi tuleviku heaks.
Kes, mida ja kuidas? - sellele saamegi vastused TÖFi raames korraldataval üritusel Viimsi Koolis!

Loe veel

Koolisisene õpilasleiutajate konkurss 2019

01.09.2019

Alates 1. septembrist 2019 kuulutame välja koolisisese õpilasleiutajate konkursi ja kõik esitatud tööd laeme üles ning saadame edasi riiklikule õpilasleiutajate konkursile.
Konkursi eesmärk on väärtustada teadus- ja arendustegevust ning innovatsiooni õpilaskonnas, stimuleerida õpilaste aktiivsust teadus- ja arendustegevuse ning innovatsiooni alal ning avaldada tunnustust väljapaistvaid tulemusi saavutanud õpilastele ja õpilaskollektiividele, nende juhendajatele ja õpetajatele ning koolidele.

Osalemine ja nõuded:
Konkursile ootame leiutisi, mis lahendavad kellegi igapäevaelu probleeme või aitavad elu paremaks muuta. Nt: vanaema armastab kasvatada kaktusi, aga kaktused teatavasti torgivad, siis nende ümberistutamiseks võib välja mõelda vahendi, mille abil oleks võimalik kaktust ümber istutada nii, et vanaema ennast ei vigastaks või kui käänulisel teel pole ristmikule lähenevat sõidukit hästi näha, aitab turvalisust saavutada selline foor, mis annab teada, kui kaugel ohtlikust kohast teine sõiduk asub. … ja nii edasi ja nii edasi … Seega on konkursitöö teema vaba!
Tööde esitamise tähtaeg on 11. november 2019. Tööd võib tuua minu kätte (C-107) ja elektrooniline vorm palun saata aadressile peeter@viimsi.edu.ee.

Konkurss toimub kolmes vanuserühmas:
1. vanuserühm 1.–3. klass
2. vanuserühm 4.–6. klass
3. vanuserühm 7.-9. klass

Loe veel

Registreerimine huvikooli Collegium Eruditionis huviringidesse

09.08.2019

Oleme alustanud huviliste registreerimist huvikooli Collegium Eruditionis ringidesse 2019/2020 õppeaastaks loodus-, täppisteaduste, tehnoloogia ja üldkultuuri õppekavadele. Huviringide info täpsustub veel augusti- ja septembrikuu jooksul. Kui huviringi kirjelduse juures olev registreerimislink on aktiivne, siis on võimalik huviline kirja panna. Viimsi Koolis tegutsevate huviringide kohta saab täpsemalt lugeda: http://www.viimsi.edu.ee/index.php?id=76445
Kui registreerimisvormi täitmisel tuleb info - kohtade arv täis, siis palun kirjutage otse peeter@viimsi.edu.ee ja püüame leida lahenduse.
Head annete arendamist 2019/2020 õppeaastal!

Teadmiskeskuse Collegium Eruditionis Roboliiga 2018/2019 tulemused!

23.05.2019

Kolmapäeval, 22. mail 2019 toimus teadmiskeskuse Collegium Eruditionis Roboliiga IV ja ühtlasi viimane etapp, kus robotid võistlesid Lego Gladator Battle turniiril. Võistlejate poolt ehitatud robotid pidid vastase areenilt välja lükkama ja noored insenerid olid erinevate disainilahenduste osas väga leidlikud. Roboteid tuli võistlusareenil juhtida nutitelefoniga. Tasavägiselt kulgenud turniirilt väljus võitjana Marat Balgabaevi (Haabneeme Kool) poolt ehitatud robot. II koha saavutas Gert Gloor (Viimsi Kool) ja III koha Püünsi Kooli õpilaste võistkond kooseisus Linda Prikk, Elise Volkov ja Robin Kirsimäe.
Ühtlasi selgusid neljast osavõistlusest (Lego Sumo, Lego joonejärgimine, Lego Need for Speed ja Lego Gladiator Battle) koosneva Roboliiga esimese hooaja parimad. Koondtulemuses arvestati etappidel osalemisi ja saavutatud kohti. Roboliiga esimese hooaja võitjaks tulid Nora Kurisoo ja Olga Simagina (Haabneeme Kool) 22 punktiga, kes pälvisid peaauhinna, milleks oli Lego EV3 robootika baaskomplekt!
II koha saavutasid 18 punktiga Markus Laving, Alexander Talusaar, Krister Remy Türna ja Rasmus Randveer (Randvere Koolist) ning III koha 14 punktiga Linda Prikk, Elise Volkov ja Robin Kirsimäe Püünsi Koolist.
Palju õnne tublidele robootikatele, kes turniiril osalesid! Suur tänu õpilaste juhendajatele Aleks Kohale ja Timmu Tollimäele.
Roboliiga korraldamist toetasid Viimsi vald ja Euroopa Regionaalarengu Fond

20.05.2019 Roboliiga IV etapp

12.05.2019 Viimsi valla animafilmide konkursi tulemused

06.05.2019 Sõpruskohtumine males Randvere Kooliga